Bez kalhot (2012)

Tenhle film kazí především příšerně toporný výkon herečky Cody Horn (tatík je bývalý šéf Warner Bros. takže víme odkud vítr fouká). K jejímu polenovitému výkonu lze jen poznamenat, že tak mizerně nehrají ani amatéři po prohýřené noci. Rovněž zamrzí téměř nulové vykreslení ostatních postav striptérů a vystřižení jejich tanečních čísel (ta vyšla pouze na americkém BD jako bonusy).

Dog Eat Dog (2012)

Vtipný a zároveň dojímavý kraťas. Nejen o adopci psa, ale taky tak trochu o přátelích, na které je "spolehnutí", když je potřebujete.

Men of a Certain Age (2009) (seriál)

Pět hvězdiček za odvážné téma, skvělé herce a opravdu vtipné dialogy a situace. No ano, na dospělém divákovi ratingy nestojí, takže TNT seriál pohřbila. Ale i tak... díky za všechny díly.

Zwei Tage Hoffnung - Der Aufstand vom 17. Juni 1953 (2003) (TV film)

Ve východním sektoru Berlína velí ukrajinský generál Dibrova. Němečtí stavební dělníci nedokážou plnit nesmyslné normy, když není zajištěn ani základní stavební materiál a chtějí stávkovat proti neschopné vládě. Novinář ze západního sektoru zjistí, že jeho otec a bratr jsou na záhadném seznamu, který se podařilo získat od muže, který je vzápětí unesen zpět do východního sektoru ... Televizní film natočený podle skutečných událostí si neklade za cíl být nějakou velkou podívanou, ale je výpovědí o jedné části německých dějin.

Speer a Hitler (2005) (TV film)

"Speer a Hitler: Dohra - klam" tak zní v překladu originální název tohoto dokumentu, který byl natočen společně s třídílným televizním doku-dramatem. Zatímco předchozí tři díly byly natočeny především na základě Speerových autobiografických knih (hlavně podle jeho Špandavského deníku) a jen naznačovaly v rozhovorech s jeho dětmi, že leccos co tvrdil nebyla pravda, tak tento dokument řadu Speerových tvrzení přímo vyvrací. Historici v něm dokládají, že Speer se účastnil aktivně na vystěhovávání židů z Berlína. A naznačují, že mohl o koncentračních táborech vědět mnohem víc než připouštěl. Film vyvrací Speerovu pověst "dobrého nacisty" a pouhého schopného manažera a technokrata. Na tento dokument ještě volně navazuje dokument z natáčení, který si všímá především některých detailů ze vztahu Speer - Hitler.

Životy těch druhých (2006)

Výborný námět. Scénář (ne geniální, ale hodně dobrý). Skvělé herecké výkony hlavních představitelů - co také jiného čekat od Müheho, Kocha a Gedeckové. A navíc se člověku nechce ani uvěřit, že jde o režijní debut. Výborný film, který se v domácí filmotéce neztratí.

Single Man (2009)

Kdyby to šlo, tak si tenhle film pověsím na zeď místo obrazu. Nádherný vizuální zážitek a hluboké myšlenky nepodávané laciným způsobem, úžasný herecký koncert Colina Firtha a skvěle vybraní herci ve vedlejších rolích. Krásný film, který stojí za to vidět vícekrát. Ano, KevSpa má pravdu. Je to film o osamělosti...

Gambit (2012)

Předesílám, že nemám moc ráda komedie - obzvláště ne ty crazy. Když už tedy komedie, tak spíš ty romantické, nezávislé nebo černé. Skutečnost, že se celý film bláznivě nechechtám, je u mě plus. Což je případ tohoto filmu. Není hloupý. Inspirace jinými filmy je zřetelná, ale vůbec mě neuráží. Firth a Rickman jsou fajn. Diazová mi nevadí. Vadí mi tam jen ti Japonci.

The EE BAFTA Film Awards 2013 (2013) (pořad)

BAFTA jsou moje oblíbené filmové ceny. Jen moje angličtina nestačí (a zdá se že ani oficiálního překladatele HBO) na slovní akrobacii Stephena Frye. No lepší Stephen než Jonathan Ross ... na jeho akcent si asi nikdy nezvyknu :-) Jen moc nerozumím (no vlastně rozumím), proč hlavní ceny musí předávat americké hvězdy. Britové mají světově úspěšných herců dost. Škoda.

Billy's Dad Is a Fudge-Packer (2004)

Kraťas, který si utahuje z výchovných amerických filmů z padesátých let. Není tam snad jediný dialog, který by nebyl dvojznačný. Od fudge-packera až po teabagging. Jestli netušíte oč jde, podívejte se do Urban Dictionary :-))) Ale pozor, nic pro puritány!