Michael Clayton (2007)

Konečně zas jednou film "pro dospělé". Neodtrhla jsem oči. Napínavý děj, třírozměrné a uvěřitelné postavy. Situace, do které se člověk snadno dostane, pokud pracuje pro nemorální šéfy a pokouší se přežít v tomhle světě za každou cenu. Bravo!!!

Ohnivá liška (1982)

Dávám 3, ale přihodila bych na 3,5 ze sentimentu. Byla doba, kdy jsem hltala všechny filmy s Clintem...

Richard III. (1995)

Tenhle Richard III. mě dostal. To je film, který vám prostě nedá vydechnout. A ten konec...

Poslední legie (2007)

SPOILER!!! Příjemná rodinná FANTASY, která spojuje římské dějiny s artušovskou legendou. Přitažlivý Firth, zlotřilý Hannah, povyrostlý klučina z Love actually, nějaké ty bojové scény. Mně osobně se tenhle film líbí víc než třeba nezáživný Eragon. Btw, srovnání se Spartacem kulhá. Tohle je totiž RODINNÝFILM pro starší děti. A těch opravdu koukatelných moc není.

Sbohem, Bafano (2007)

Výborně (a napínavě) natočený film o vězeňském dozorci, který se sblížil s Nelsonem Mandelou. Není to žádná politická "agitka" jen film natočený podle autobiografického románu. Pokud nevíte nic o životě N. M. tak se mnoho nedozvíte, ale to nebylo ani cílem tohohle filmu. Je to spíš sociální a protirasistické drama. Pokud se vám líbí tento film podívejte se i na snímek "Volání svobody" s Kevinem Klinem, který se rovněž odehrává v apartheidu.

Bratři a sestry (2006) (seriál)

Výborný seriál. Množství postav není vůbec na škodu. Díky výraznému castingu není problém si zapamatovat "kdo je kdo" a co řeší za problém. Ani většina vedlejších postav není černobílá a plochá, jak už to u takových seriálů bývá zvykem. Snad časem odvysílá i nějaká česká televize. Nic proti slovenskému dabingu :-)

Alchymie lásky (2005)

Žádná bomba, ale docela příjemná romantická komedie. Zvlášť scénka setkání "Francouze" a Francouze je hystericky směšná.

Ed (2000) (seriál)

Seriál Ed stojí a padá s výborným představitelem hlavní role kanadským hercem Tomem Cavanaghem. Jeho komediální nadání a nevinně modré oči...

Dva týdny (2006)

Tragikomický příběh čtyř sourozenců čekajících na smrt své matky, která je v posledním stádiu rakoviny. Citlivě natočený film o umírání a nejen praktických věcech, které s tím souvisejí. Skvělá chemie mezi představiteli sourozenců (především Ben Chaplin a Tom Cavanagh).

Will a Grace (1998) (seriál)

Opravdu komický oddechový sitcom, který se netváří jako studnice životního moudra. - (např. Přátelé, rádoby poučná nuda, u které jsem se moc nezasmála a tak se koukla jen na pár dílů kvůli hostujícím hvězdám). - Navíc pohlední herci v bezvadných kostýmech od nejlepších návrhářů :-) Překladatel musí dostat pochvalu - dialogy se hemží slovními hříčkami a nepřeložitelnými vtípky. Vážně mu nezávidím jeho práci ... Horší už to bude s názvy dílů... Co se dabingu týče, nevadí mi, je to prostě dabing.Třeba Megan Mullally má nenapodobitelný hlas. Vzpomeňte si na její duet s Trumpem coby vidlákem :-) Zajímalo by mě, který díl byl v Británii nepřístupný do 15 let. Jestli můžete, koukněte se na originál, je to ještě vtipnější než se na český poslech zdá.