Zajatci (1994)

Ona ve vězení pracuje, on je vězeň, ale oba jsou zajatci zakázané lásky. Film vyniká zvláště skvělými výkony ústřední dvojice Ormondová - Roth.

Pokání (2007)

Silný příběh tak britský tak neskutečně britský až to není možné...

Jeeves and Wooster (1990) (seriál)

Who ho. Ukázka perfektního převedení literárního díla do audiovizuální podoby. Od výborných scénářů po skvělý casting. Jestli jste fanoušky povídek P. G. Wodehouse o Bertiem Woosterovi a jeho sluhovi Jeevesovi, tak neváhejte. Hugh Laurie je geniální představitel dobrosrdečného člena klubu "Trubců" s věčně vykulenýma modrýma očima a otevřenou pusou. Navíc hraje a zpívá užasné dobové písničky. A Stephen Fry je zas úžasný představitel mimořádně inteligentního člena klubu Ganymed pro "gentleman's gentlemany". Pip pip.

The State Within (2006) (seriál)

Napínavý konspirační thriller určený inteligentnější části tv diváků.

Bratrství (2006) (seriál)

Ve srovnání s tímhle seriálem jsou Soprano's slabý odvar. Doporučuju všem co mají rádi gangsterky, filmy o korupci v politice a především skvělého Jasona Isaacse.

Nebezpečná dáma (1995) (TV film)

Svět zločinu je pořádně drsnej a pro ženskou obzvlášť. Povedená adaptace románu Martiny Coleové. Jason Isaacs a Susan Lynch hrají ústřední sourozeneckou dvojku tak skvěle, že vám naskakuje husí kůže.

Faunův labyrint (2006)

Miluju magický realismus a tohle je jedno z nejlepších užití ve filmu (vedle Domu duchů). Užasný film o španělské občanské válce, o fašismu a především o fantazii, která pomáhá překonat těžký osud. Sergi López jako sadistický kapitán mě překvapil. Skvěle zahráno. Scény před zrcadlem byly úžasné. Výkon dívky v hlavní roli obdivuhodný. Bravo.

Farinelli (1994)

Režisér Gérard Corbieau natočil dva neuvěřitelně úžasné filmy. Oba skvěle použitelné pro přiblížení barokní kultury - především hudby a baletu. Lepší než deset učebnic.

Černá kniha (2006)

Dávám pět hvězdiček, šťouralové ať si odečtou dvě za naivitu některých situací ... Skvělý film o druhé světové válce.

Mannovi - román století (2001) (TV film)

Mám moc ráda žánr dokudrama a tohle je jeho nepochybný vrchol. Děj vás vtáhne a ani na chvíli nepustí.