• Thriller

Le Saut de l'ange (1971)

Stará dobrá francouzská kriminálka, ještě, že existují takové filmy, protože na to co se točí dnes se nedá dívat (čest vyjímkám), drsný Jean Yanne a jeho nekompromisní pomsta.

Je suis le seigneur du chateau (1989)

Film víceméně o dětech, ale vůbec ne pro děti... Skvělý Jean Rochefort ve vážné roli a ještě lepší Dominique Blanc.

Filmaři (1987)

Tři kamarádi, filmoví nadšenci, chtějí natočit film. V době těsně po válce, to není jednoduchá věc. Nino, Donald a Gilles, kteří sdílí stejnou vášeň pro film, sní o založení filmového klubu. Jeden z nich pochází z venkova a je bez peněz, druhý má zase pařížské buržoazní zázemí. Spolu s Barbarou, vášnivou fotografkou a Janine, mladou uvaděčkou v kině, se vydají na toto skvělé dobrodružství plné drobných úspěchů, nadějí, ale i překážek. Velice příjemná podívaná.

Odloučení (1994)

Rozpadající se vztah dvou lidí, kdo zažil, ví o čem je řeč. V podání Huppertové a Auteuila jedinečně zahrané.

Ahoj, tajtrlíku! (1983)

Skvělý Coluche, ostatně dostal za tuto roli Césara. A navíc to vůbec není role komediální, ale vážná, dramatická. Klobouk dolů, mě tedy překvapil.

Čistka (1981)

Dle mého názoru jedna z nejlepších rolí Philippe Noireta co jsem viděl.

Prometheus (2012)

Průměr, prvnímu Vetřelcovi to nesahá ani po kotníky.

Láska s vůní čokolády (2010)

Když se u komedie směji (špíš řechtám) až mi tečou slzy, nezbývá mi než dát pět hvězdiček. Absolutně perfektní komedie!!!

Oliver Twist (1948)

Těžká atmosféra dodává tomuto filmu opravdovost, syrovost, je to prostě filmová paráda. Srovnávat s Polanským je výsměch. Dávám 10 hvězdiček.

Eva (1962)

Režisér Joseph Losey mě opět přesvědčil, že je výtečný, stejně jako Jeanne Moreau, která skvěle zahrála krásnou mrchu. Pro mě filmový zážitek.