• Thriller

Point de chute (1970)

Komorní drama o unesené dívce a jejím vězniteli (Johnny Hallyday). Francouzská klasika, kterou bohužel už dnes nikdo neumí natočit. Dávám 4 hvězdy.

Tajemství (1974)

Výborný film, ve které budete až do konce zmateni komu věřit a komu ne. Skvělé herecké výkony a nádherná hudba Ennia Morriconeho.

Plevel (1987)

V tomto filmu byl ještě Nick Nolte ve formě a ve skvělé formě. Moc dobrý film o tom, že člověk nemá nic vzdávat a plnit si své sny, protože vše je možné.

Vítězný pochod (1976)

Strhující drama odehrávající se v italských kasárnách mezi psychotickým a násilnickým velitelem v podání naprosto skvělého Franca Nera a mladým citlivým vojínem Michelem Placidem jeho podřízeným. Hlavním postavám skvěle sekundují mladičká (a krásná) Miou-Miou a v roli jejího cynického milence Patrick Dewaere.

Wallander (2008) (seriál)

Nemám slov!!! Zřejmě nejlepší krimi seriál co jsem viděl ( na stejnou úroveň bych řadil ještě seriál Hlavní podezřelý). Třetí část One Step Behind je naprosto famozní. Herectví Kennetha Branagha v tomto seriálu nejlepší co jsem u něj viděl a kamera absolutně excelentní. Pravý opak amerických stupidních seriálů, pomalé tempo, vykreslení postav, dlouhé záběry, nádherná práce kameramana, detaily, napětí, výborná hudba, prostě filmový zážitek. Jen doufám, že přibudou další díly a moc se na ně těším. Neuvěřitelná věc 4.řada právě běží na STV 2, ještě ji neviděli ani v Británii a USA a na Slovensku běží se slovenským dabingem. Zatím jsem viděl první dva díly a jsou opět skvělé!!! 1.řada 100% 2.řada 100% 3.řada 90% 4.řada 90%

Černá řada (1979)

Řekl bych absolutní herecký výkon Patricka Dewaera. Myslím, že lépe ani více není možné zahrát. Neexistuje superlativ na jeho herecký výkon. Uznávám, že je to můj oblíbenec, ale takhle zahrát jsem viděl hodně málo herců, jestli vůbec. Filmový zážitek.

Zvláštní jednotka (2009) (seriál)

Opravdu nechápu co za troubu dokáže dát tomuhle seriálu jednu hvězdičku. Perfektní francouzský seriál za, který české televizi moc děkuji. Na imdb má 8,2 z deseti což hovoří za vše a hlavně o vkusu díváků z celého světa. Nechápu co by chtěli sledovat tito čeští zaprděnci v televizi, zřejmě Honzu Zemana a jeho bolševické parťáky. Dávám maximum, za realitu, skvělé herce, skvělou kameru a J.H. Angladeho.

Pevné pouto (2009)

Nic moc, ovšem kdo mě hodně překvapil je Saoirse Ronan, myslím, že tady vyrůstá super herečka. Budu si ji hlídat a těšit se na její další filmy. Ostatně její další film The Way Back režíruje Peter Weir, kterého považuji za jednoho z nejlepších režisérů současnosti, takže už se těším.

Když do deště se dá (1965)

Jeden z nejlepších hereckých výkonů Steva McQueena, jestli ne vůbec nejlepší. Velice dobrý film o člověku, který se nedá spoutat i když to všem přináší pouze bolest. A abych nezapoměl Lee Remicková taktéž skvělá.

Vrahové pořádku (1971)

Za 40 let od vzniku tohoto výborného filmu se myslím nic nezměnilo, politika je pořád stejné svinstvo jako tehdy a pořád jsou si někteří rovni, ale někteří rovnější. Film o právu a spravedlnosti, která je neustále slepá.