• Thriller

Motýl na rameni (1978)

Určitě nejlepší film od Jacquese Deraye, který jsem zhlédl, myslím, že by se za něj nemusel styděl ani mistr Hitchcock. Opravdu skvělá atmosféra, napětí až do konce, skvělý Lino Ventura, co víc si přát.

Telefon Butterfield 8 (1960)

Zatím, alespoň pro mě nejlepší výkon Elizabeth Taylorové, jaký jsem měl možnost shlédnout. Hraje v něm lehkou dívku na telefon, která marně hledá lásku a sebeúctu. Když k tomu přidám, že v době natáčení to byla neobyčejně krásná žena, tak mi nezbývá než dát plné hodnocení. Mám pro ni prostě slabost.

Keith (2008)

Konečně film o životě a ne o penězích, majetcích a povrních láskách, které dnes sledují mladí lidé v kinech a televizích. Moc dobrý film.

Piráti na vlnách (2009)

Výborný film, skvělé písničky, naprosto geniální scénář a výteční herci. Škoda, že jsem tu dobu nezažil, o to víc jsem si vychutnal tenhle film. Bravo. Ať žije rock n roll !!!!!!

Náhodný turista (1988)

Výborný film, skvělí herci, dobrá zábava, smutek i romantika.

Benny a Joon (1993)

Velice příjemný film s dobrou atmosférou, dobrou hudbou a parádním obsazením s výborným Johnny Deppem.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Skvělá podívaná, dlouho už jsem zpoza oceánu neviděl akční film, který by tomuto francouzskému sahal aspoň po kotníky. A pak, že se v Evropě netočí kvalitní akční snímky. Náramně jsem se pobavil, Vincent Cassel a Roy Dupuis jsou sice brutální zločinci, ale marná sláva, byli mi sympatičtí. Už desítky let mám rád francouzskou kinematografii a jsem rád, že filmy tam pořád umějí točit.

Slečna učitelka (1966)

Výborná Jeanne Moreau v roli osamělé a toužící ženy, která svou nenaplněnou touhou, páchá zlo v malé francouzské vesnici. Studie zla, touhy, malosti, xenofobie.Moc dobrý film.

Nejsme žádní andělé (1955)

Skvělá černá komedie se skvělým Bogartem, Ustinovem a Rayem. Výborná zábava.