• Thriller

Síla slova (2007)

Velice silný film o rasové nesnášenlivosti v severní Americe, podaný nenásilnou formou, tedy bez zbraní, násilí a hořících křížů. Zbraněmi jsou v tomto filmu slova.

Nikomu to neříkej (2006)

Dobrý film s dobrou zápletkou, u mnoha filmů divák předvídá co se stane, u tohoto filmu jsem do posledních minut netušil.

Výlet (2002)

Myslím, že Alici Nellis se podařil napsat výborný scénář a pak si podle něj natočila báječný film.Za tento počin jí tleskám a držím palce, aby její tvorba měla jen vzestupnou tendenci. V dnešních "drsných" časech mě pohladil po duši a zanechal ve mě příjemný pocit a to není málo.

Vysvobození (1972)

Nádherná kamera Vilmose Zsigmonda, výborní herci, krásná příroda, která je v ostrém kontrastu s lidsky odpornými domorodci, kteří brutálně napadnou čtveřici přátel sjíždějící divokou řeku. John Boorman natočil skvělé drama s výtečnou atmosférou!!!

Svědek na zabití (1974) (TV film)

Moje noční můra v dětství, po shlédnutí jsem měl několik bezesných nocí. Zub času zahlodal a z tehdejšího dětského strachu notně ubral. Není to špatné, trochu z toho sice čouhá televizní zpracování, ale znovu mě to pobavilo a z nostalgie dávám jednu hvězdičku navíc tedy dohromady čtyři.

V řetězech (2006)

Moc dobrý film o vášních, které se těžko spoutávají, tak jako fantastická muzika, která doprovází celý tento film. Christina Ricci je geniální, ačkoliv se mi až do zhlédnutí tohoto filmu nikdy moc nelíbila.Samuel L. Jackson je vynikající jako vždy a jestli tu hudbu v tomhle filmu i hrál i zpíval tak je nejen dobrým hercem,ale i skvělým muzikantem. Jen ten konec se mi moc nelíbil, na můj vkus je moc americký, ale celkový dojem 4 hvězdy

Co se vlastně stalo tetě Alici? (1969)

Napínavý, temný film o nešťastné a zlé ženě, která promyšleně a chladnokrevně likviduje své oběti. Když jsem byl dítě tak film proběhl televizní distribucí. A podle mého je to neprávem zapomenutá záležitost. Rád bych vyzdvihl naprosto ojedinělý výkon hlavní představitelky, protože takhle zahranou mrchu, jak ji v tomto filmu ztvárnila Geraldine Page, jsem ve filmu řadu let neviděl. Věčná škoda, že takové filmy už dnes nikdo netočí.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Film podle skutečné události ze, kterého mrazí v zádech nad věcností s jakou se více či méně inteligentní lidé dohadovali nad osudem milionů lidí. Co je ovšem nejhorší je zjištění ze závěrečných titulků, že až snad na dvě vyjímky ani jeden z aktérů tohoto hnusu nebyl potrestán????

Láska za časů cholery (2007)

Bohužel musím se přiklonit k většině, skvělá předloha plná vášní a temperamentu a naproti tomu film, který ve mě nezanechal nic. Prázdný popis lásky, jednoho muže, která došla naplnění po 53 letech, co Márquezova kniha vystihla výtečně tak to tento film absolutně nevyjádřil. Jen si vzpomeňte na Vyhoďme ho z kola ven, Kena Keseye a Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem, alespoň tedy já si dodnes netroufnu tvrdit zdali je lepší román či film u tohoto filmu vím naprosto jistě, že kniha je nesrovnatelně lepší.

Za jasného dne (2005)

Velice příjemný snímek o tom, že i v pokročilejším věku si můžeme plnit své sny a dokázat,si že ještě nepatříme do starého železa. Skvělý herecký výkon Brendy Blethyn a Petera Mullana, kteří dokazují, že i za těžkých životních podmínek se člověk nemá vzdávat a jít do toho. Velice pozitivní film,který dodá odvahu i těm, kteří ještě váhají.