• Thriller

Sette uomini d'oro (1965)

Je to spíš komedie, ale neurazí. Klasické vyloupení banky, s mnoha zvraty a napínavými scénami. Mě to bavilo.

Vražda je vražda (1972)

Hodně dobrý scénář, překvapující zvraty a dobří herci. Velice dobrý a zvláštní film.

Tony Rome (1967)

Film plný skvělých hlášek, krasných ženských a s parádní hudbou. Přesně typ filmu, který mě baví. Frank Sinatra jako soukromé očko se svým skvělým sarkasmem, řeší případ mezi smetánkou v Miami. Bravo!

Hlava nebo orel (1980)

Parádní představení pánů Noireta se Serraultem s překvapivým závěrem. Film určitě stojí za shlédnutí.

Most (2011) (seriál)

Také se mi líbila více druhá řada. Nebudu se dlouze rozepisovat, to už tady udělali jiní. Seriál je to opravdu moc dobrý a doporučuji jej všem. Jen se ještě pozastavím nad herectvím Sofie Helin. Myslím, že je nadpozemské, nebo snad mimozemské? Nemám na něj superlativ. Její Saga, která žije se svou nemocí, nám zdravým, normálně cítícím, se všemi našimi emocemi dává docela tvrdou lekci... podívejte se a zamyslete se. Série 1 : *****, série 2 : *****, série 3 : ****, série 4 : ***** Mrzí mě že seriál končí. Už teď mi Sago chybíš!

Spása (2014)

Od Australského westernu The Proposition z roku 2005, jsem dlouhých devět let, čekal na pořádný western a jak jinak, museli ho natočit Dánové, protože ze států sem už hodně dlouho chodí většinou povrchní a podprůměrné sračky. Trochu se vymyká Tarantino, ale tohle mě rozhodně bavilo víc, než jeho Nespoutaný Django. Film má myšlenku a je skvěle natočený, pravděpodobně proto, ho nekoupila žádná naše filmová distribuční společnost. Potřebují z nás totiž udělat takové tupé stádečko, bez vlastního myšlení, které bude utrácet za americké slátaniny a přesně takové, jaké ukazuje tento film. Doporučuji všem!!

Pravda (1960)

Skvělý film od skvělého režiséra. Bardotovou jsem nikdy moc nemusel, ale to, co předvádí tady, tak to klobouk dolů. Klasické soudní drama, které ovšem nenudí a parádně graduje až do celkem předvídatelného konce. Škoda, že takové filmy nenajdeme v programových nabídkách současných televizních stanic, raději budou pořád dokola dávat stejné filmy, které jsme všichni viděli už stokrát. Pět hvězd, bez uzardění.

La Pirate (1984)

Trojúhelník manžel, manželka a její lesbická přítelkyně. Zajímavé téma. A dobře zahrané oběma herečkami. Skutečný bratr Jane Birkin, který ve filmu hrál jejího manžela, by měl skutečně dělat něco jiného :-) Mě se film líbil, nejen kvůli krásným tělům Jane a Marušky.

Corpo d'amore (1972)

EXTÁZE, BLAŽENOST, DEVASTACE, přesně tato tři slova z úst, jednoho z hlavních hrdinů filmu, dokonale vystihují tenhle film, se skvělou atmosférou a tajemstvím. Když k tomu přidám přenádhernou Mimsy Farmer a kameru jednoho z nejlepších kameramanů, který kdy, chodili po téhle planetě, Vittoria Storareho, tak mi z toho vychází skvělý filmový zážitek. Alespoň tedy pro mě.

Přibližná podoba (1974)

Taylorová zahrála v tomhle filmu opravdu skvěle, ostatně jako vždycky.