• Thriller

Un divorce heureux (1975)

Jean Rochefort zachrání život sebevrahovi (André Dussollier) a vsadí se s Danielem Ceccaldim, že do dvou týdnů z něj udělá šťastného člověka. Jak celý příběh dopadne neprozradím, musím, ale znovu zajásat na výborným filmem. Parádní temná kamera, výborný příběh, skvělí herci a skvělá pointa.

Les Scélérats (1960)

Skvělý film, s výbornou atmosférou, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Po obsahové i obrazové stránce bez chyby a herecké výkony Michèle Morganové a Perrette Pradierové absolutní. Škoda, že takové filmy u nás nejsou k vidění.

Noir comme le souvenir (1995)

Na začátku filmu, je brutálně zavražděna malá holčička, její vražda není nikdy objasněna a po sedmnácti letech, udeří vrah znovu... Velice zdařilý thriller, nepostrádající napětí a tajemství. Zápletka je výborná a konec nečekaný. Mám rád Sabine Azéma i Birkinovou, takže pro mě to byla filmová lahůdka.

Příběhy tatranských štítů - Stopy na hrebeni (2013) (epizoda)

Dokument, o pro mě nadlidském výkonu dvou Slovenských horolezců. Kdo někdy něco vylezl ví o čem je řeč. Dokumenty Pavola Barabáše jsou skvělé a tento nemá chybu.

Čtyři slunce (2012)

Já k tomuhle nemůžu napsat nic, protože je to neuvěřitelný a nic neříkající blábol.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Po obsahové stránce nevím proč tento film vznikl, co ním chtěl básník říci? Na každém krimi - webu se o případu Hepnarová dozvím informací daleko víc. Ať se na mě tvůrci nezlobí, ale za víc než za informaci mi ta dáma nestojí, natož o ní točit film. Myslím, že byli a jsou jiní lidé, o kterých by se měli točit filmy, připadá mi to od tvůrců filmu jako kalkul. Po filmové stránce nemůžu filmu vytknout nic, Michalina Olszańska je zralá na Českého lva a Hepnarovou zahrála tak, že mi ji zhnusila ještě víc.

Barracuda (1997)

Tak tenhle film, je pořádná pecka. Jean Rochefort je naprosto skvělý a Canet mu zdatně sekunduje. Celé to odehráli v podstatě sami dva a výtečně. Pozor na to nejde o další komedii s Rochefortem, ale o plnokrevný a napínavý thriller. Pro mě, filmový zážitek!

Pár bot č. 32 (1973)

Líbilo se mi to před pět a třiceti léty a líbilo se mi to i teď. Dobrá krimoška.

La Chair de l'orchidée (1975)

Velice dobrý thriller s temnou, výbornou kamerou. Film, který se zřejmě většině lidí líbit nebude, pro mě film dle mého gusta se skvělou Ramplingovou a Cremerem.