• Thriller

Peindre ou faire l'amour (2005)

MALOVAT NEBO MILOVAT, je poetický film, s výborně vykreslenou erotickou atmosférou, skvělými herci, dobrou hudbou, (Cohen, Brel) krásnou přírodou a se zajímavým, v našich končinách trochu neobvyklým námětem. Moc se mi to líbilo.

Začít znovu (1979)

Jako vždy neskutečně skvělá Jill Clayburghová, ve filmu, který mě moc bavil. Ano takhle to v životě chodí a Pakula to natočil parádně.

Let orla (1982)

Skvělý Švédský film, rozhodně lepší, než všechny Bergmanovy filmy dohromady.

Kapitán Conan (1996)

Opět hodně dobrý film od Bertranda Taverniera. Film z 1. světové války, kdy francouzští vojáci bojovali v Bulharsku. Skvělá produkce, bez hnusných počítačových animací. Navíc parádní herectví Philippe Torretona a Samuela Le Bihana.

La Corde raide (1960)

Dobrá zápletka, příjemný film s mladou Annie Girardot a François Périerem.

Cinq jours en juin (1989)

PĚT DNÍ V ČERVNU je skvělá road-movie, kdy se na pozadí vylodění spojenců ve Francii roku 1944 vydávají Sabine Azéma, Annie Girardot a Matthieu Rozé na cestu na kolech z Paříže do rodné vesnice. Sabine Azéma, v tomhle filmu zastínila i takovou star jakou byla Annie Girardot. Krásné komediální drama, plné dobrodružství, první lásky a naděje z přicházející poválečné svobody.

Za každou cenu (2016)

Líp než verbal to nenapíšu, jen přidám jednu hvězdu za fakt dobrou atmošku rozpáleného Texasu, víc než solidní herectví všech zúčastněných a parádní hudbu Nicka Cavea.

Venuše v kožichu (2013)

Emmanuelle Seignerová je neuvěřitelná, její proměna z odmítané a zmoklé herečky je famózní. Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale nakonec jsem byl její krásou a smyslností vtažen do děje, a bavilo mě to. A to má myslím, film, divadlo a třeba i hudba dělat. Není třeba sáhodlouhých rozborů, z Emmanuelle Seignerové sálá takové "živočišno", že tomu starému chlípníkovi závidím.

Lítost (2009)

Není to vůbec špatný film, někdy se to může v životě i takhle stát. Vím o čem mluvím.

Pouhá formalita (1994)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl.