• Thriller

Hologram pro krále (2016)

Paralela s Kafkovým Zámkem je tady očividná, napadlo mě to okamžitě, když se hlavní hrdina stále nemohl dostat tam kam potřeboval a nemohl mluvit s kým potřeboval... Jinak mě, ale film moc nebavil, odlišnost kultur západního světa (tedy i té naší) a východního světa, v tomto případě Saudské Arábie je hodně odlišná a dle mého názoru, by se míchat neměly. Nevím dost dobře, co chtěl režisér tímto filmem říci, ale to co naznačuje je pouze povrchní hloupost a nechápu jak se k ní Hanks vůbec dostal. Je to divný film a nevíc mu nevěřím.

Zúčtování (2016)

Omlouvám se amíkům, že je povětšinou kritizuji za to, že nám sem z poza oceánu posílají jenom sračky. Ne, není to pravda, tohle se jim povedlo a vzhledem k tomu, že je listopad, to není špatný. Víc už tam toho asi nestihnou. Tohle mě ale dostalo, konečně parádní akce s dobrým hereckým obsazením, logikou a bez závěrečného potlesku. Affleck má v poslední době formu nebývalou a tady si vystřihl autistu jako z učebnice psychologie. Nejdůležitější, ale je, že mě ten film bavil, fungoval a já jsem na dvě hoďky zapomněl na okolní svět. A tohle, aspoň podle mého, mají filmy lidem dělat. A tenhle film to dělá a dělá to výborně.

Na druhou stranu mostu (1957)

Vůbec nechápu, jak je možné, že za tuto roli nedostal Rod Steiger Oskara. Zahrál uprchlého magnáta v Mexiku tak brilantně, že se to dá směle srovnat s jeho rolemi v Zastavárníkovi nebo V žáru noci. Skvělý film, nemám slov!

Sedmý porotce (1962)

Jeden z prvních Lautnerových filmů a hned trefa do černého. Jeho Smrt darebáka nebo Road to Salina považuji za vůbec jedny z nejlepších francouzských filmů a tento k nim bezesporu patří také.

Un uomo a metà (1966)

Opravdu skvělý výkon, ve filmu předvádí Jacques Perrin. Skvělá je i nervózní Morriconeho hudba.

Paříž jedné noci (2012)

Noční Paříž, viděna, ne z nablýskaných bulvárů, ale ze špíny zadních východů. Hodně dobrý film.

Horace 62 (1962)

Krevní msta dvou Korsických rodin, odehrávající se v Paříži.

Le Bureau des Légendes (2015) (seriál)

Naprostá špička, mezi seriály, které jsem za poslední léta viděl. Pravděpodobně takhle nějak, to v tajných službách chodí i když si nedělám iluze a myslím, že to bude ještě daleko horší. V každém případě skvělý seriál, který Bůh ví proč, v našich televizích pravděpodobně neuvidíme. Nám jsou určeny americké slátaniny, ve kterých si na konci zatleskají, jací, že jsou to ti jejich špióni ze CIA frajeři.

Lekce lásky (1981)

Tak tohle je pecka, která mě naprosto dostala. Mám už v životě cosi za sebou a nad některými " love story " se spíš jen cynicky pousměju. Ovšem tohle je opravdu těžká vztahovka, u které do posledního momentu nevíte, jak to dopadne. Plně chápu pohnutky opět skvělého Richarda Burtona, ale sám v sobě mám teď těžké dilema, jak bych se v podobné situaci zachoval já. Vlastně to nevím a docela mě to štve. Obzvlášť, když před vámi stojí, mladá, krásná a hrdá žena, jakou Tatum O'Nealová tehdy bezesporu byla. V každém případě krásný film, u kterého ukápne nejedna slzička.

Une semaine de vacances (1980)

Týden prázdnin, je příjemný film o hledání místa v životě, jedné krásné (Nathalie Baye) mladé učitelky.