• Thriller

La morte ha fatto l'uovo (1968)

Nevím nač se tady diskutující dívali, ale Trintignant v tomhle filmu nezabil nikoho. Hrál s prostitutkami zvláštní hru, ale nevraždil je, pravděpodobně si při ní představoval, že vraždí svou manželku... to jen pro úplnost. Hodně surrealistická záležitost, s jako vždy skvělým Jean-Louis Trintignantem a krásnou Ginou Lollobrigidou.

Chvíle setkání (2013)

Asi bych dal čtyři hvězdy, ale přiznávám, že Emmanuelle Devos je moje krevní skupina, tak přidávám pátou a pravdou je, že v téhle roli je naprosto skvělá. Pro mě je to moc dobrý film.

Stranger Things (2016) (seriál)

Winona Ryder no comment. Srovnávání se Spielbergem to si tady snad všichni děláte prdel. Nejlepší počin roku 2016??? Podívejte se raději na The Oa nebo na Le Bureau des Légendes. Tohle je pro děti cca do 12 let. Pro ty a pro většinu zdejších přispěvatelů je to OK.

Casse-tête chinois (2013)

Velice příjemný a milý film. Nemá cenu tady něco filosoficky rozebírat a hodnotit, je to prostě o životě, a o všech jeho příchutích.

OA (2016) (seriál)

Zvláštní, ale hodně dobré. Nechápu jak tenhle seriál někdo může srovnávat se Stranger Things, to je seriál pro děti a je o pár levelů níž, ve všem!

Un beau monstre (1971)

Ano hodně dobrý film, je tady rozebrán téměř do šroubku, takže dodám jen, že dávám čtyři hvězdy.

L'amore nascosto (2007)

Film o špatné matce a špatné dceři. Jak to, ale zase ta Huppertová zahrála, to se prostě nevidí...