Zakletý v čase (2009)

Zakletý v čase, romantické drama s příměsí sci-fi. Příběh člověka, který díky genům skáče časem stále ke stejným osobám nebo událostem. Logičnost filmu nakonec na hodně vysoké úrovni a nenašel jsem zádrhel, který by mě usvědčil v tom, že tenhle film si nezaslouží minimálně 4*. Smutný příběh, který nemůže nechat nejedno oko suché. Dojemné, skvěle natočené a výborný Eric Bana a ještě lepší Rachel McAdams. Do 5* chybělo málo, jedna nudnější pasáž mě odradila, jinak fajnovůstka.

Princ a pruďas (2011)

Princ a Pruďas není pro každého. To je třeba říci hned na začátku. Jako fanda fantasy jsem očekával celkem hodně, tenhle žánr stříknutej komedií mě docela navnadil. Nicméně to dopadlo tak, že stále dokola opakující se vtipy časem přestaly být zábavné a stala se z nich spíš odpudina. Sem tam záchvat smíchu, nicméně film jako celej bych hodnotil spíše jako trapnost a více jak 2* snad ani nejde dát.

Správci osudu (2011)

Správci osudu nachystali Mat Damonovi a sympatické Emily Blunt kruté chvilky. Už kvůli těmto dvěma je třeba dát filmu minimálně 4*. Jejich dialogy jsou super a hodně uvěřitelný. Kdykoliv se tihle dva pustili do řeči, hltal jsem každé slovo. Výborný film, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Rychle a zběsile 5 ve mě nechal rozporuplné pocity. Méně záživná první polovina filmu, kdy jsem se nachytal několikrát s otevřenou pusou při zívání, poté druhá polovička filmu nadupaná neskutečným testosteronem, po kterém si každej pořádnej chlap musí v obýváku vedle gauče dát několik kliků. The rock výtečnej a dodal filmu potřebnou šťávu a spolu s Vin Dieslem vytvořili naprosto dokonalou rvačku, při který se mi napínaly všechny svaly v těle. Původně jsem hodnotil jako lepší 4, ale i pět dní po shlédnutí filmu se mi vrací v hlavě spousta záběrů a tam nakonec nemůžu jinak, než 5*. Bravo a máme tu nejlepší díl serie.