Konzultant (2013)

Jo jo, kšeft s drogama je sakra nebezpečnej kšeft. Svý o tom ví Michael Fassbender. Být chamtivej se nevyplácí, máte dobrou práci, právničina sice vydělává, ale ne tolik, kolik byste si představovali a tak hledáte nějakej hodně výdělečnej vedlejšák. A občas se to nepovede, někdy i krutě. Celkem nudně o tom vypráví i film Konzultant, spousta zajímavých herců v naprosto průměrném až podprůměrném filmu. Skoro bych řekl, že film se veze právě na jejich výkonu, hrát tam "no name" herci, asi by o to nikdo ani nezavadil. Zejména Michael Fassbender v první půlce filmu skvěle hraje frajírka, co si myslí, že mu vše projde a svět mu právě leží u nohou, zatímco v poslední půlhodince s nim slušně zametá a ukazuje mu odvrácenou tvář. Ponaučení? Nebuďte chamtiví :) 2*

Ona (2013)

Málokdy uvidíte tak utahanej dvouhodinovej film vlastně o ničem a přesto něčím relativně zajímavej. Blízká budoucnost, smartphony dokážou svojí AI opravdu nahradit vaše kamarády a přátele. Jejich algoritmus se zlepšuje, jak vás poznávají a vy je. Taková pokročilejší Siri. No a tak není problém se do takové AI také zamilovat, kór když vám ho namluví smyslným hlasem Scarlett Johansson. Stejně jako se to stalo vynikajícímu Phoenixovi. Možná je to právě jeho hereckej výkon, kterej z toho filmu dělá něco alespoň průměrného. Dvě hodinky tak sledujeme jeho boj se strojem a hlavně s lidmi, spoustu přemýšlení nad smyslem snad všeho, co vás napadne. Film protkanej hodně zajímavýma myšlenkama a dialogama mezi Phoenixem a jeho AI, nicméně taky film se spoustou hluchých míst, kdy se dá hodně slušně zívnout. 3*

Red 2 (2013)

Po dopsání týhle recenze jdu založit na facebooku petici za udělení Oskara pro Malkoviche za ty jeho držky. Jeho výkon zvedá úroveň filmu na úplně novej level. No a pak nám tu ti důchodci ve službách CIA, KGB, MI6 a kdo ví čeho ještě lítají po světě a zneškodňujou bombu red merkury. Bavil jsem se slušně. Pár zápletek, zakroucení příběhu a sakum prdum parádní akční komedie, která si nezaslouží míň jak 4*!

Interview (2014)

Určitě nejlepší Rogenův film zatim, co jsem měl možnost vidět (nutně je nevyhledávám). Začátek se rozjede parádně a můžu říct, že jsem se občal docela zasmál. Franco je skvělej, ze začátku prkennej, pak se do toho pustí. Jenže film jde opačným směrem. Posledních nějakých 20-30 minut mi přišlo, že filmu naprosto došel dech a místo některých hodně povedených hlášek se opět uchýlil k těm klasickým rogenovským trapárnám. Přesto 4* a směle do toho!!

Železná srdce (2014)

Docela dlouho jsem uvažoval nad hodnocením tohohle filmu. Na jednu stranu naprosto strhující akce a stylizace filmu, na druhou stranu jí je ve filmu strašně málo. Z tohohle pohledu jsem byl hodně zklamanej. Nicméně celá posádka filmu hraje naprosto na max. V čele s Pittem, kterýmu žeru v poslední době jakoukoliv roli, hrajou tak dobře, že do filmu vtáhnou. Chemie mezi jednotlivými články tanku Fury, který prošel skoro celou válkou, funguje na jedničku a zaučování nováčka je drsný, šílený a poutavý. 5 let v tanku vám udělá v hlavě asi slušnej bordel a herci tohohle filmu ten bordel zahráli víc než obstojně. Konec filmu už se nesl v klasickym Hollywood stylu, Němci nabíhají na tank jako lumíci, obíhají ho dokola a nechávají se kosit po desítkách. A to sráží film daleko víc, než zvláštní skákání událostma a celkem nudnej scénář, kdy se vlastně ve filmu zas až tak moc neděje. Nicméně na méně jak 4* to být rozhodně nemůže. Takže za mě horší 4*

Loupež na úrovni (2013)

Slušnej film. Rodina nade vše. To v tomhle filmu neplatí. A tak hodíme všechno na bráchu, odsedí si pár let a budeme cajk, pak spolu zosnováme nějakou tu loupež za pár mega a budeme se mít zas rádi jako za starých časů. Sympatičtí herci, slušný vtipy a těžko stravitelná zápletka, na kterou to chce asi tužku a papír s časovou osou a zakreslovat si události. Inu, já to nedal a na konci jsem to radši všechno zbaštil, že to tak být mohlo, dám tomu hodně dobré 3* a tim to ukončíme :)

Chraň nás od zlého (2014)

Wow!! Tak atmosféra tohohle filmu by se dala krájet. Až na pár momentů zapomeňte na lekačky a burácející repráky tim nejnepříjemnějším tónem, co znáte. Tady si vychutnáte pěkně čistý zlo. A závěrečný vymítání? Lahůdka. Pro všechny fandy hororů je tohle povinnost shlédnout. Za mě hodně povedené 5*

Špionáž (2013)

Celkem obstojnej špionážní thriller. Liam Hemsworth rozhodně neumí prozatim tolik, co bratříček Chris. Je to jen takovej hezounek, co má jeden výraz, sem tam s nim provede menší změnu, ale člověk se musí soustředit, aby ji poznal. Amber vypadá skvěle, filmu sluší. Film působí celkem svižně, uteče jako voda. Má svý mouchy, ve skutečnosti jich má celkem dost a celý je to takový připitomělý. Ale celý je to pro mě poskládaný celkem napínavě, takže jsem se prakticky nenudil. Svět korporací a mocenských bojů, kde je i poměrně hodně inteligentní a inovativní mladý inženýr vlastně nicka, se kterou se dá vymetat podlaha. Pravděpodobně nás podobná budoucnost čeká, takže proč si o tom nepustit filmek, kterej v závěru celkem slušně graduje. Průměrný film, který u mě upadne v zapomnění to rozhodně není. Dávám horší 4*

V oku tornáda (2014)

Mazec. Pamatujete ještě na stařičký Twister? Po dlouhý době konečně něco z podobného soudku, a že to trvalo. Super efekty, i relativně dobře vybraní a sympatičtí herci, kteří ovšem ne moc dobře umí hrát. NIcméně odpouštim a když vezmu film čistě jako oddechovku, kde nečekám vypracovaný vztahy mezi postavama, ale obrovský tornádo demolující všechno, co mu stojí v cestě, tak jsem dostal přesně co jsem chtěl. 4*

Jiná země (2011)

Zajímavý příběh. Celkem netradiční ztvárnění na Hollywood. 175 tisíc dolarů rozpočet, celkem silně točeno. Omluva za zničený život na pozadí objevené zrcadlené Země. Za mě 4*