Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ačkoliv nijak velkej fanoušek Hvězdných válek, tohle mi kupodivu docela sedlo. Ku prospěchu filmu jsou vtípky a celkem fungující vztahy mezi postavama. Co mi teda hrubě nesedlo je mladičkej, nevýraznej a rozhodně ne charismatem oplývající generál Prvního řádu. Tady se někdo při castingu trochu seknul. Naopak původní moje předpokládaná achillova pata filmu – černoch, se ukázal jako jedno z mých největších překvapení. Solidní výkon! Celkově malinko slabší, ale povedenej restart ságy, podobně jako nedávno Star trek. Takže suma sumárum slabší 4*. Mno a v prosinci se můžeme chystat na zatím skvěle vypadající Rogue one :)

Spotlight (2015)

Moc příjemný dramátko. A teď už dokonce oskarové dramátko. Je rok 2001 a investigativní redakce deníku Globe jménem Spotlight se pustí do vyšetřování sexuálního obtěžování na dětech ze strany katolických kněží. Původní záměr se ale rozprostře do tak obřích rozměrů, že to nikdo nečekal. Film zajímavě graduje a na to, že se jedná opravdu o vyšetřovací "detektivku", tak je ve filmu několik rozhodně zajímavých momentů, který jsem si dal několikrát. Herecká skvadra Spotlightu si to dává naprosto bez škobrtnutí, tohle je asi největší síla filmu. Sympatičtí a suverénní herci film jednoznačně táhnou. Nezbývá, než rozhodně doporučit, čisté 4*

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Chaotický scénář se víceméně opravdu vyplnil, nicméně je to asi jediná výtka, kterou bych k filmu měl. Otázka je, jak moc to zaviňuje taky neznalost univerza DC. 150 minut uteklo jako voda. Snyder opravdu natočil jeden velkej trailer. Akce střídá akci, tak nějak vlastně chybí hlušší místo. Oproti tomu nespočetnýmu množství Marvelovek Snyder servíruje rozhodně temnější podívanou. Od omalovánek pěkně k syrovýmu filmu. Stylizace ala 300 se nezapře a celej film je vlastně střihanej stylem, jak kdybych otáčel stránky komiksu. Affleck výýýtečnej, celá ta jeho zachmuřenost, vážnost, to se prostě povedlo. Cavill snad ještě větší jak v Muži z oceli (ostatně pokud ten se vám líbil, musí se zákonitě líbit taky BvS). Eisenberg a jeho Lex, to je kapitola sama pro sebe. Z trailerů na film jsem měl pocit, že to bude achilova pata filmu, ale nekoná se. Vyšinutej maniak jak se patří, zatim takový nedomrle, dává to patřičně najevo, v jeho hlase je cítit obava z toho, co provedl, ale přesto si za tím stojí. Mihne se nám i Kevin Kostěj. Návaznost na Justice league je cítit na každym kroku a Snyder dal ochutnat několika budoucími kousky, takže Aquaman se mihne, nejlepší je asi pasáž s Flashem a jeho vzkazem z budoucnosti. Celkově se film rozhodně nemá za co stydět. Hejt, kterej ho doprovází prakticky už od oznámení jeho natočení, to snad ani nemá už smysl komentovat. Je třeba zajít a udělat si vlastní názor. Za mě velice dobré 4* a s velkým plusem.

Creed (2015)

Slabší rozjezd. Spousta záběrů a situací mi přišlo hodně zbytečných. Sly nám stárne před očima, a musim uznat, že jeho nominace na Oskara byla vcelku zasloužená. Aspoň trochu tý odkecávací první polovině dává šťávu. S tréninkem přijde konečně šťáva filmu a pěkně se to rozjíždí. Film se poměrně dost povedl po vztahový stránce. Líbí se mi ta zvláštně fungující chemie mezi těma dvouma. I to popichování. První zápas bez jedinýho střihu, docela mazec. Závěrečnej odsýpá, pár wow momentů. Určitě tenhle díl nedělá ostudu sérii, od toho byly jiný díly. 4-

Nesmrtelný (2015)

Zajímavý. Nápaditý. Ale stejně mi to přijde takový nedotažený. Z tohohle se dalo vytěžit strašně moc. Základ pro to byl hodně dobrej. Možná s lepším režisérem. Na bratry Pastory to bylo asi moc velký sousto. Závěr filmu, ač bylo od půlky filmu jasný, že k tomu dojde, zvládnutej na jedničku a díky němu jsem přemýšlel o vyšším hodnocení. Nicméně mi to asi nestačí pro to, abych tomu čtyřku dal. Takže pro mě jenom mnohem lepší trojka ale s doporučením pro všechny.

Purpurový vrch (2015)

Chvílema opravdu výtečný, chvílema se film jakoby hledá. Napětí střídá nudnější pasáže. Ale to napětí je tam od začátku do skoro konce. Duchové jsou příjemnej doplněk filmu, ale jejich role je taková zvláštně doplňková, že mi přijde, že je to jenom kvůli rozšíření žánru filmu z thrilleru ještě na horor a duchařinu. Určitě se to dá zkouknout jako jednohubka a pochybuju, že kvůli náramný vizualizaci, stylizaci a zasazení do 19tého století ten film upadne nějak do zapomnění. Spíš naopak. Del Toro má další celkem slušnej počin. 4-

Insidious 3: Počátek (2015)

Joo, tahle série mě baví. Všechny tři světy se prolínají, tentokrát potřetí a opět je to strašidelný, jak si všichni přejeme. Jen se teda přešlo k hlasitým lekačkám, co vymlátí repráky z ozvučnic. Inu, nikdy nelze mít vše dokonalé. Pro fanoušky hororu je tahle série jednoznačná nutnost. 4*

Chata v horách (2012)

Úúúúchylárna. Úchylárna. Já ani vlastně pořádně nevim, co jsme to teď právě dokoukal :D Je to taková multižánrovka. Je tam vlastně od každýho něco. Nejdřív jsem čekal klasickou vyvražďovačku, ta plynule přešla do nějakýho scifíčka, pak to byla na chvíli komedie a na konci dokonce fantazy. Pane jo. Tady musel být někdo trochu mimo, když tohle financoval :D Doporučuju si o tomhle filmu předem vůbec nic nečíst, jinak přijdete fakt o hodně :D 3*

Kluk od vedle (2015)

Zranitelná Jennifer se nám zakoukala do zajíčka. A jelikož film není komedie, ale thriller, tak se to samozřejmě někde po cestě pokazilo. A pak víc a víc a ještě víc. A vlastně docela hodně. Celkem nápaditý. A celkem hodně slušně zahraný. Ale to stupňování začne časem přijít až šílený až to celý nakonec přijde hodně přitažený za vlasy. Škoda toho, zápletka není špatná. 3-*

Čtyři pokoje (1995)

Vydržel jsem to přesně 30 minut a 20 vteřin, kde měl pikolík žužlat ouško jako králíček Teddy. Na víc jsem neměl sílu, možná špatnej čas na puštění filmu, kdo ví. Dal jsem nějakých jeden a půl povídek. A tolik taky dávám hvězdiček. 1*