Milý Johne (2010)

Hmm, slušná slaďárna o tom, jak život umí překvapit ale hlavně kopat. Přítelkyně, manželky, koukněte na to s nima. Budou u vytržení. Casting na jedničku, do posledního herce povedené, sympatický a skvěle hrající. Až jsem se divil. Že ženský žerou Tatuma? Jo, dá se to pochopit :) Pro mě jeden z těch překvapivějších slaďáčků, doporučuju. 4*

Kick-Ass 2 (2013)

Hell yeah! Kdo zbaštil jedničku, pro toho bude dvojka další pokoukání. Tuna hlášek, u kterých cukají koutky, další tuna u kterých se fakt člověk zasměje. Superhrdinové proti Superpadouchům. Oproti jedničce už jsou tu bohužel i některý trapnosti, takže hodnocení určitě nižší, jak u prvního kousku, ale pořád slušný 4*.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Dneska poprvé od premiery v kině zkouknutá doma FullHD verze a jdu proti proudu, jdu s hlavou na špalek, měním hodnocení na 5*. Já vim, je to pitomost (plus slepá ulice filmu s Ronem Perlmanem), dají se dlouze hledat nelogičnosti apod, ale těch detailů, do kterých je každej z jaegerů zpracovanej, hudba, atmosféra filmu, v televizi s 5+1 dolby mi všechno tohle nějak najednou sedlo jak mělo a takhle nějak já si vlastně letní blockbuster, ikdyž pro mě s ročním zpožděnim, asi představuju. Kdo tenhle film zatratil jenom na základě tmavýho rozmazanýho kina, tak doporučuju druhou šanci přes 1080p, ten film tam má úplně nový rozměr a já už se teď těšim na dvojku s premierou někdy v roce 2017.

Marvel One-Shot: All Hail the King (2014)

Tak tohle je k smlsnutí. Ben Kingsley je pan herec. Tohle snad ani nejde nelíbit se. Krásnej kraťásek, moc líbí :)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Ben Kingsley, kde hraje, tam hraje skvěle. I v tomhle předposledním filmu Martina Scorseseho jsem ho zhltnul. Ten chlap má skvělý charisma. Film moc pěkně stylizovanej do začátku minulého století. Příběh jednoho sirotka, který musí zprovoznit mechanickou hračku muže, co by mohl napsat nebo nakreslit vzkaz a dát mu tak směr, kudy se dál vydat. Několik příběhů pařížského nádraží na pozadí, docela to dohromady funguje, ale na mě je tu až moc hluchých míst, kdy se vlastně nic nedělo. Na konci koukam na titulky, Sacha Baron Cohen (Ali G)?? No ano, ten nádražní inspektor, kupodivu se mu role moc povedla :) Hodnocení, hodnocení... někde mezi 3 a 4. Je to přesných 70%, protože jako moc pěkně stylizovaná pohádka a rodinná podívaná to určitě neurazí. A kupodivu i ti prckové to zvládli a to jim ve filmech nikdy moc nefandim a těmto filmům se vyhýbám.

Koupili jsme ZOO (2011)

Pěknej film, příjemný na takový to rodinný posezení u televize, kdy se chcete zavděčit všem (malá teda u toho usnula i přes hafo zvířátek, divný). Ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to bylo moc dlouhý a někde v půlce filmu mi to přestalo utíkat a natahovalo se a natahovalo. Když k tomu ještě připočítam asi dva velice divné střihy, kdy mi přišlo, že přeskočil kus filmu o pár minut dál (dějově myslim), tak mi sakumprdum vychází lepší průměr a 3*. Sedněte si s přítelkyněma, manželkama, dětma a film si ale pusťte, rodinná podívaná jak se patří.

Monstrum (2008)

Jedno FullHD, jedno opáčko, jedna ještěrka decimující Manhattan. A decimuje ho i po těch letech hodně slušně. Působivě natočeno, má to šťávu i po těch sedmi letech. 4*

Noe (2014)

Kdo by to byl řekl, čekal jsem moudra, přišla akce. Žádná řež, nic podobnýho nečekejte (ikdyž kratší roztržka tam přece je). Ale všechno je to nějak zvláštně dynamický a zastaví se to vlastně až na konci, kdy je třeba zrekapitulovat, proč si lidstvo zaslouží přežít. Odsejpá to příjemně, biblický příběh o potopě světa, o budování Archy, která má zachránit co bůh zachránit chce a nastolit na Zemi nový pořádek. Líbí se. Všechno to dohromady s hudbou a skvělýma hercema slušně funguje a na svý si tak přijdou i ateisti :) 4*

Transcendence (2014)

Velice slibnej začátek, kterej se nějak v průběhu filmu začal kazit. A už se to nezlepšilo. Asi jsem od toho čekal něco jiného. Přes moje brblání působivej konec a konečné hodnocení na horší 3*. Jestli doporučit? Nevim. Kdo máte rádi až moc přehnaný sci-fi (nebudu radši prozrazovat detaily), možná si přijdete na svý. Na mě to bylo až moc.

Beowulf (2007)

I po těch letech báječná vizuální podívaná. CGI na tak vysoký úrovni, že to občas ani nepřipadá jako CGI (a to je to 2007 film).Výborná hudba, příběh. Tenhle kousek by neměl být zapomenutej. 4*