Sestra v akci (1992)

Nedávno jsem si na tenhle film vzpomněla a až jsem se podivila, jak je sakra dobrý. Jen za posledních 14 dní jsem si jej pustila 6x a nemůžu se jej nabažit. Má švih, má spád, je vtipný ("Miluju zpěv!" "Je lepší jak zmrzlina!" "Lepší než sex- nee, jen co jsem slyšela..."), má skvělou hudbu a Whoopi je prostě úžasná :))

Let’s Dance: Revolution (2012)

To se dělá, nalákat mě na Moose v traileru a pak mu dát jen slabých 20 sekund, z čehož 10 sekund mluví, jako by to ani nebyl on?! No, každopádně mě to nezklamalo, čehož jsem se původně bála a choreografie z muzea a ze zasedání zastupitelstva mě opravdu zaujaly (stejně jako lehce oplácaná dívka v Mobu - buď jim dochází tanečnice, nebo si konečně uvědomili, že se hýbat dokáží i lidé, kteří na sobě mají i trochu masa a ne jen kosti...). Zápletka mi tentokrát přišla trochu zajímavější než obvykle, to s Nike si ale mohli odpustit... :)))

Dresden (2007) (seriál)

Seriál je povedený, nejvíce se ale vydařila postava permanentně nabručeného ducha Boba. Baví mě odkrývat další a další tajemství jeho i Dresdenovy minulosti... Knihy jsem nečetla, ale po seriálu se na ně chystám :)

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Kdy už Jack pochopí, že se humor dá dělat i bez holých zadků?

Rebelka (2012)

Znáte ten pocit, kdy se měsíce těšíte na film a on vás pak v kině zklame? Tak tohle rozhodně není ten případ. Sice nešlo si u děje nevzpomenout na Medvědí bratry, ale i tak mě to hodně bavilo. Všimla jsem si tam jedné věci: koně většinou vypadají skvěle, ale prostě je vidět, že nejsou reální. Angus ale vypadal jako by opravdový byl, jeho scény mi braly dech. A co se mi líbilo nejvíce? Ty vlasy, bohové, ty její vlasyyy!

Červená Karkulka (2011)

Jak koukám na komentáře, je jen dobře, že jsem nevěděla, že to má něco společného se Stmíváním, protože jsem si to díky tomu mohla užít. Mnohem více mi to tak mohlo připomínat Vesnici, což rozhodně není na škodu (tradiční vesnice, nikdo nemá nic červeného, bestie nezabíjí díky dohodě atd...). Vlk mě docela překvapil, asi jsem zaostalá, ale ta jeho animace se mi líbila, do příběhu sedla. A rozhodně jsem nečekala, že vlkem bude ten, kdo to byl! :)

Happy Feet 2 (2011)

Film by sám o sobě byl na dvě hvězdičky, kdyby tam ovšem nebyl ten báječný krill. Příště prosím film pouze a pouze o tomto spodku potravního řetězce! :))

Hairspray (2007)

Nemůžu si pomoci, mě se to prostě hrozně líbilo. Barvy, hudba a rozjařená atmosféra - žjó, to je moje. A když se navíc povedou i sympatičtí hlavní hrdinové - a těmi Turnbladovi rozhodně byli - tak je to jako třešnička na dortu. Bohužel neznám originál, ale po tomhle na něj rozhodně mrknu :)

Horseland (2006) (seriál)

Líbilo se a líbilo se hodně. Dělám s dětmi a tak vím, jak hrozně těžké může být vysvětlit jim některé pojmy a Horseland je na to jako dělaný. Poučení ale nejsou násilná a vyplynou z příběhu: výborný je třeba díl o stereotypech či o předsudcích. V Americe je to velmi populární pořad a je jen škoda, že se u nás - dle zdejšího hodnocení - setkává s nepochopením...