Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Kam až ty naše národy klesly? Vypadá to, že až do nejhlubšího bahna. Nebo už máme tak pokřivenou morálku, že se musíme dívat na reality show plné umělých děv, které z úst vypouštějí slova, za která by se i zedníci styděli a rádoby borců, kteří se těší, až to s děvami budou moct rozjet před kamerami? Odporné.

Deník zasloužilé matky (2001) (seriál)

Ještě jsem snad nikdy nezačala koukat na seriál, kde by mne rozčilovalo tolik postav. Jediná sympatická a poměrně normální je tam Reba, ostatní jsou na hlavu padlí a bohužel ne tím milým, roztomilým způsobem jako Phoebe z Přátel. Viz. Barbra, která by mi jednou překročila práh a hnala bych ji svinským krokem pěkně daleko. Když nic nedávají, nechám to běžet, ale rozhodně to není typ seriálu, který bych aktivně vyhledávala. Je mi tě líto, Rebo!

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Zdá se mi to, nebo v té neskonale hrůzné noční můře zvané "Twilight" svítá na lepší časy? Rozhodně nejlepší počin série. Bella tolik nepřehrává, momentů, kdy se člověk bojí, že má chudinka astmatický záchvat, je méně a efekt umírající chudinky je zobrazen na jedničku (ty líce, ach, ty vychrtlé líce!). Dokonce to má i děj, který dokáže zaujmout! Edward se ani jednou nezatřpytil, Jacob a chlapci polonazí také nepobíhali... no zkrátka úžasný pokrok! Nemohu jinak, než odhodit pryč háv předpojatosti a dát objektivní hodnocení. Stmívání: * Nový měsíc: * Zatmění: *** Rozbřesk: ****

Alois Nebel (2011)

Z Nebela mám rozporuplné pocity. Animace parádní, ale ten příběh byl takový zkratkovitý, až mi přijde, že dali jen na tu vizuální stránku. Nějak je to nemastné, neslané...

Black Books (2000) (seriál)

Neskutečně úžasné. Bernard, Manny i Fran jsou tak dynamickou trojkou, že se člověk musí držet, aby mu při sledování nepraskla bránice. Jeden ze skutených pokladů britského humoru.

Transformers 3 (2011)

Transformes 1 = paráda. Transformers 2 = dalo se to dokoukat. Transformers 3 = snaha nevrhnout se z nejbližšího okna. Příliš dlouhé, příliš nudné, to, co dříve fungovalo už prostě nefunguje. Shia už nepůsobí roztomile zmateně, ale prostě jako obyčejný idiot, jeho slečna nesympatická až běda (ačkoliv věřím, že se mnou mnoho pánů souhlasit nebude, ale prostě nesnáším tyhle typy hrdinek, co jakoby přímo před začátkem natáčení vyběhly z pod kudly plastických chirurgů) a mít doma ty mrňavé robotky, tak už bych jim dávno šlápla na krk. Po hodině dvacet jsem film přestala sledovat a zavírám tím před Transformery navždy dveře...

Leo & Fred (1986) (seriál)

Vlastně jsem na to narazila náhodou při znuděném překlikávání kanálů. Nelituji toho: Leo a Fred jsou ukázkou staré dobré ruční animace, která skutečně řekne vše beze slov :)

Šmoulové (2011)

Šmoulézní. Když pominu fakt, že mne nejvíce rozesmály vložené parodie na starší trháky (LOTR, Statečné srdce, Iron Man... a nemohu si pomoci, ale jejich podiv nad Googlem mi připomněl Jen z IT Crowd :)), tak i v celkovém obrazu se mi to moc líbilo :) Šmoulinka byla krásně rozkošná a Azraela zvládli skutečně bravurně. Děkuji za obsazení Neila Harrise, protože bez něj bych se na Šmouly rozhodně neodvážila podívat :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Z mého pohledu nejlepší díl potterovské ságy a výtečné završení jedné životní éry. Ačkoliv jsem se nesmírně obávala příšerného epilogu, který pro mne v knižní formě zkrátka neexistuje, celý pochmurný děj to nakonec odlehčilo. "Neplecha ukončena."

Sherlock (2010) (seriál)

Geniální ztvárnění odvěké dvojice v moderním hávu. Jsem ráda, že jsem překonala představu Sherlocka s mobilem v ruce a začala seriál sledovat, protože Benedict Cumberbatch naprosto splňuje mé knižní představy Holmese. Je to parádní, je to úžasné, má to spád a švih. Kladně musím hodnotit i českou verzi, dabing je velmi vydařený a české nápisy jsou skvělým oživením :)