Temný rytíř (2008)

Temný rytíř uhodil na tu pravou strunu: po skončení jsem měla chuť obléci se do černého pláště a rozhopsat se po městě. Film nenudil ani chviličku, dva záporáci se krásně prolínali a doplňovali, i když je mi trochu líto, že se tam můj milovaný Two-face dlouho nezdržel... A jestli je nějaká scéna, na jakou nikdy nezapomenu, tak je to Joker alá zdravotní sestřička :)))

Iron Man (2008)

Neskutečná jízda, na které dělá společnost parádní sympaťák Downey Jr. Bavila jsem se jako už dlouho ne. Všechna čest!

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Šílené. Naprosto šílené. Ale také kouzelné, nádherné, chytlavé. Asi nejlepší blbůstka, kterou jsem za poslední rok viděla. O tom svědčí fakt, že už jsem se přistihla, jak si ty písničky nepřítomně broukám :) "But it's plain to see evil inside of me is on the rise." A Harris je úžasný! :))

Pokémon 7 - Osud pokémona Deoxise (2004)

Teď se až bojím podívat na 8. film. Jestli to bude tak hloupé a opět s Pokémonem z vesmíru, tak už s filmy asi skončím. Deoxys je prostě filmový trapas.

Pokémon 6 - Jirachi co plní přání (2003)

Roztomilý Jirachi, pěkná akce a ani dialogy nebyly tak hloupé, jak mohly být. Co mi chybí jsou Pokémoni první verze, jako by až na Pikachua ani neexistovali... :(

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Původně jsem na to mrkla jen kvůli Hugh Lauriemu, ale nelituji, Kvalitní animace, zajímavý příběh, při tvorbě Susan se jim povedlo vytvořit sympatickou hlavní hrdinku... a kdo z nás by doma nechtěl mít Bloba? :)

Já, legenda (2007)

Jeden z filmů, který člověka baví o to víc, když se v něm odhalí nějaký okamžik hrdinova života. Tento počin mne vtáhl do děje a až mne mrazilo z představy, co bych dělala v Nevillově kůži (stručněji řečeno bych se asi zbláznila). Nakažení byli strašidelní a o to hrůzněji působil fakt, že byli na rozdíl od nemyslících zombie třeba v Resident evilu koordinovaní (což ještě vygradovalo v alternativním konci, který mi mimochodem do filmu seděl mnohem více než zakončení, které použili). Scény s figurínami v obchodě či jak Robert drží Sam a prosí ji, aby vydržela... to pro mne byly momenty, kdy jsem málem sahala pro kapesníky. Kdyby se tam nenavtěřila ta ženština s náboženskými řečmi, tak bych dala pět hvězdiček, ale chyba lávky: byla tam.

Sherlock Holmes (2009)

Navzdory některým scénám, které mi vyloženě pily krev (většinou se jednalo o místa s Irene Adler), mne toto ztvárnění Holmese mile překvapilo. Sice sem tam Ritchie zajel až do extrému, ale o to víc mne to bavilo. Velký podíl na tom mají i Downey Jr., který se skutečně překonal, Jude Law, který by měl knírek nosit neustále a Hans Zimmer s jeho úžasnou hudbou :) A i když naprosto překroutili příběh s Mary a i Watson hlásil průpovídky, které v původní verzi říká právě Holmes, pro mne je tohle Holmesovka jako vyšitá. „I cannot make bricks without clay!“ :)

District 9 (2009)

Sice jsem čekala něco o 180° jiného... ale o to více mi Dictrict vyrazil dech. Na rozdíl od mnohých filmů, které se snaží zapůsobit na diváka skrze rádoby dokumentární look a nakonec je z toho jen epic fail, u Districtu mě to naopak vtáhlo do děje a až po hodné chvíli jsem si uvědomila, že od něj tak nějak upustili... Mimozemšťani mi připomínali zmutovaného Zoidberga, čímž si získali mé sympatie... a upřímně doufám, že se nakonec vrátili. Protože i když byli zajímaví... jako jeden z nich bych skutečně vypadat nechtěla :))

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Seriál, který mne naprosto pohltil. Všech pět sérií jsem zkoukla během jednoho měsíce a okamžitě ho umístila na mou nejvyšší příčku. Skvělé postavy, báječný humor, který se od dob SG-1 ještě utříbil (tak, že mi Jack nechyběl) a spousta akce (která mi tak chybí u SGU) v cizí galaxii. Prostě paráda :D