• Krátkometrážní

Tenká červená linie (1998)

Vizuálně téměř dokonalé, herecky také skvělé, hudba velmi dobrá. Občas to sice nudí, ale tak to se u tříhodinových filmů stává. Rozhodně lepší než Ryan, ikdyž ne ve válčení samotném (to tady jde trochu stranou), ale v myšlence filmu. TRL krásně ukazuje zbytečnost války (a nepotřebuje k tomu záběr na střeva jako Spielberg...). Nemám sice rád válečné filmy, ale TRL je jiná, hlubší. 85%

Kmotr III (1990)

Na jedničku to prostě nemá ani náhodou, ale je to dost podobný dvojce, akorát tady chybí něco jako ten příběh mladýho dona. 80%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spielberg se asi díval na Twin Peaks, třes v ruce (he). Jinak je to strašně přeamerizovaný (hlavně že tam musela bejt ta americká vlajka na začátku a na konci...). Herecky v poho, obrazově dobrý, hudba nic moc, ale co mi hlava nebere je samotná myšlenka filmu. To tam za nim lezli jen aby maminka tak nesmutněla ? A pak mi ještě vadila ta věc s tim německym vojákem, ta je morálně dost špatná. 40%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Musím se přidat ke všem co doporučují druhé zhlédnutí. Poprvé jsem totiž někde za půlkou usnul a chytil jsem jen konec, takže jsem měl naprosto rozpoluplné pocity, tak jsem se to dal druhý den znova a nestačím zírat. Opravdu úžasné přes režii, scénář, skvělé výkony všech zůčastněných, ale také nenápadný ale výborný soundtrack. Gondry zvládá předvést opravdu velkou škálu žánrů. Rozhodně vřele doporučuju 95%

Světová invaze (2011)

Je to tupé, nudné, herci jsou prkenní, scénář je už poněkolikáté ohraná kaše, aleapoň jsem se u toho hodně nasmál...

A teď něco úplně jiného (1971)

Předělávka toho nejlepší od téhle cirkusácké skupiny. Některé skeče jsou lepší než ty původní. Pobavili tyranizující babky a závod debilů. Kvůli delší stopáži než jednotlivé díly seriálu se někdy vytrácí tempo. Doporučuju pokud možno vidět před seriálem. ......And Now for Something Completely Different- The Larch

Planeta opic (1968)

Antiutopická představa budoucnosti. V čem jsme lepší než tyto opice? Film varuje před tím kam až může lidská zkaženost zasáhnout. Nesmím opomenout geniálmí Goldsmithův soundtrack.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Párkrát se na to podívat a zasmát se těm lidem, jinak je to samozřejmě další hrůza projekt od primy...

Čtyři pokoje (1995)

Film na kterém je jasně vidět kdo režíroval jakou část. První příběh: naprostá kravina, kterou zachraňuje aspoň hezká Iona Skye. Druhý příběh: už jsou tu dobré známky příběhu přesto to celé nevyzní moc zábavně. Třetí příběh: Mistr Rodriguez to všem natřel a vytvořil dokonale vtipný příběh o tom jak rodiče odchází oslavit nový rok a jejich neposedné caparty má pohlídat neschopný hotelový poslíček. Čtvrtý příběh: Povedený Tarantinův kousek ve kterém si sám zahrál a ve kterém dominuje skvělá kamera. výsledek sledování - pusťte si jenom druhou polovinu filmu!

Kafe a cigára (2003)

Pohodový film Jima Jarmusche složený z několika povídek, které mají společné Kafe a Cigára. Objeví se zde mnoho skvělých herců z jiných Jarmuschový filmů. Některé povídky jsou dobré některé slabší. Nejvíce se mi líbily ty s Cate Blanchett, Billem Murrayem s GZA a RZA a ta s Iggy Popem a Tomem Waitsem .