• Krátkometrážní

Doodlebug (1997)

Nolan ve své tříminutové prvotině navozuje skvěle hutnou atmosféru a navíc překvapivou pointu na závěr.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Druhý díl dolarové trilogie je skoro ve všech směrech lepší, jenom se jaksi vytratil vtip. Eastwood je stále v ponču, padouch je jiný, ale ztvárněný stejným hercem a navrch Clintův parťák v lovení lidí Lee van Cleef. I když je to těžko uvěřitelné soundtrack je ještě lepší než v jedničce, takže skvělý western.

Pro hrst dolarů (1964)

První spolupráce dvou géniů Leoneho a Morriconeho přináší geniální hudbu, skělou atmosféru divokého západu a charismatického pistolníka v podání Clinta Eastwooda, který přijde do města,kde jsou všechny ženy vdovy, a postřílí všechny kteří mu přijdou do cesty, Pro tu Hrst Dolarů.

TRON: Legacy 3D (2010)

Po audiovizuální stránce naprostý mega nářez. Temné pozadí plné modro-červených světel je úžasné. Co už úžasné není to je scénář, který obsahuje plno trapných dialogů a je rozhodně největší slabinou filmu. Jeff Bridges byl supr Olivia Wilde totálně sexy, zato Garret Hedlund byl dřevěnej. Chtělo by to třetí díl a scénář by mohli dělat... no, třeba Nolanovci :)

Duna (1984)

Totální propadák a jednoznačně nejhorší film Davida Lynche! Naprosto příšerné triky, špatný ústřední motiv, spousta postav se tu jen tak mihne a pak umře. Úchylný lord Harkonen se mi tedy rozhodně nelíbil. Scény ochočení červů také působí velmi směsně. Rozhodně velkou vinu na celkovém dojmu má hodně prostříhaná verze, ze které nezbyla ani polovina. Jedním z mála plusů může být to, že už nevznikl druhý a třetí díl plánovaného pokračování. Škoda Davide že si radši neudělal ty Star Warsi :(

Francouzská spojka (1971)

Gene Hackman v roli detektiva je skvělý. Výborná je rovněž kamera. Film ovšem v některých pasážích nudí, jsou tu ovšem i skvělé scény jako ta ve vlaku, poté dojíždění vlaku, nebo hledání drog v autu. Takže celkově převažují spíš lepší dojmy. 70%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Krásný film, kterým se celou dobu nese příjemná atmosféra, věčně lhající Di Caprio je skvělý. Příběh nenudí a hudba je také dobrá = Výborný film.

Kmotr II (1974)

„Pokud nás dějiny něco naučily, zabít je možné kohokoliv“ Oproti skvělé jedničce poměrně zklamání. Film vypráví dva příběhy z kterých je ten o mládí Vita Corleoneho rozhodně lepší - zásluhou mladého De Nira, do príběhu Michaela jsem se tak nemohl dostat. Přesto se filmu nedá mnoho vytknout a zaslouženě získal 3 oskary. 90%

Kmotr (1972)

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Krásná hudba, výborní Brando a Pacino a spousta nezapomenutelnych scen, dělají tento film legendou! 100%