Milagros (1999) (seriál) odpad!

ANO! Vskutku povedené dílo, celé dny sem u toho mohl strávit a nikdy se nedalo odtrhnout. Na tohle prostě nedám dopustit. Nejlepší seriál všech dob. Omyl! Hrůza světa! Když sem to viděl, cítil sem pak celý den tak palčivou bolest v očích, že sem si rychle musel pustit nějakého Arnolda aby to napravil. Jak říkám, radši dva prsty až do krku...

Digimon (2000) odpad!

Jak se vůbec můžou snažil napodobit výborné a legendární Pokémony? To je vážně fraška, urážka. Pche! Pokemoni rules! :-*

Manželské etudy (1987) (seriál) odpad!

Nepochopení stejně jako "o dvacet let později"

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Druhý díl Okrsku mi přijde slabší, poměrně nuceně se drží zápletky, ničím moc nepřekvapí. To by byla asi tak kritika. Na Ultimatum sem se díval hlavně kvůli dvěma nejlepším parkouristům světa- totiž David Belle a Cyril Raffaelli. Jejich mistrovské umění omezuje ale fakt, že jde o film, tudíž musí mít taky takovou strukturu. Mě osobně by téměř víc vyhovovalo, kdyby to celé bylo jenom o sekvencích, kde by ukazovali, co umějí. Dávám přesto 3 hvězdičky. Není to ani moc dobrý film, ani parkour/free-runnerská show. Co naplat, spokojenost musí být, když vidím samotné zakladatele tohoto "sportu".

Pařba ve Vegas (2009)

Naprosto výborný snímek, který má téma, které je znázorněno v mnoha filmech, ale tady je to "rozebrané" až do morku kosti. Jak udělat rozlučku se svobodou a jak uspořádat pařbu, kterou nikdy nezapomenete.. Skvěle vymyšlené vtípky a nápady. Pobavil sem se a nabral tu atmosféru filmu. Nechtěl sem aby to skončilo, protože to mělo spád a pořád bylo na co se dívat. Po konci filmu sem měl náladu hned jít taky tak pařit :D Oceňuji taky to, že nešlo jen o zběsilé ukázky toho, jak se dá dovádět nejen ve Vegas, ale "příběh" se příjemně vyvíjel a byl prošpikovaný sťavnatými scénkami, takže celkové "do zlatova" upečené dílo působí výborným dojmem. Byla to pařba.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dávám sice čtyři hvězdičky, ale hned mě mrzí filmy, které si oproti tomuto opravdu ty čtyři zaslouží. Ani se mi to nechce moc komentovat. Robotům byla úplně vzata jejich tajemnost, pořád jsem tam viděl snahu udělat z nich jenom mechanický lidi. Další negativní prvek byl dabing. Jsem se špatně podíval no a rázem jsem musel celou dobu trpět s češtinou. Aspoň že se překladatelé nesnažili doslovně přeložit vlastní jména. Stejně mě to mě celkem otrávilo, stejně jako fakt že celá zápletka filmu měla globální měřítko. Nojo, co je malý, to nikoho nezajímá. Po jedničce tedy nic nového. Na druhou stranu jsem si pochvaloval akci, která byla vlastně po celý film neslábnoucí. Věřím ale, že na Transformers šel každý hlavně kvůli těm efektům, a tak i já můžu říct, že jsem spokojen.

Lov na Gluma (2009)

Moc pěkný filmek k sérii Pána Prstenů. Nemůžu si stěžovat na úroveň filmu, protože se držela na vysoké úrovni až do konce. Nejvíce se mi líbily scénky se skřety, kteří byli nádherně LOTRovský. Fikaně vyřešená otázka samotného Gluma, (který je schován povětšinou v pytli) dodala moje další spokojené přikývnutí, a tak hodnotím vysoko - 4 hvězdy.

Dexter (2006) (seriál)

Fakticky originální námět seriálu. Sériový vrah, který je vlastně "hodný", to mě vážně dostalo :-D Uvidíme jak tvůrci naloží s touto velmi zajímavou myšlenkou. Morální hranice se téměř stírají a nevím jak vy, ale já když vidím jeho další vraždu, tak si říkám, že to je vlastně v pořádku. Možná by bylo dobré věřit na Dextera, který vždy potrestá jen zlé a hříšné lidi. Ne v životě posmrtném, ale klidně zítra. Žádné smlouvání, žádná lítost, žádné pokání. Nemusím se bát, že by Dexter změknul, když se jeho oběť rozpláče. Na to totiž on nehraje. Jednou jsi něco udělal, tak to už nevezmeš zpátky. Měl sis to rozmyslet předtím. Jo jo, nekdy (poslední dobou) bych chtěl být jako on. City a pocity člověka tak vyčerpávají...

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Zajímavé "pokračování" Ong-bak má mnohem temnější atmosféru. Děj se podle mě ale bohužel příliš kouskuje, ztrácí lineárnost a tím taky klesá moje hodnocení. Na druhou stranu to prostředí, dalo by se říci z džungle a jiný jazyk dělají tento film velmi zajímavý. Už jenom to, že neposlouchám tak ohranou angličtinu mi připravuje divácky zajímavý zážitek. Bohužel jsem ale zase měl problém s časováním titulků, tak nastala situace, kdy vážně nevím o čem mluví a moje neznalost originálního jazyka způsobí, že jen podle výrazu ve tváři odhaduji, jestli mluví zrovna o tom, o čem čtu.