Šeptej (1996)

Ty hvězdičky hlavně za hudbu, Colorfactory patří k tomu nejlepšímu co se tady urodilo (nebo spíš nahrálo, ty písničky složili samí amíci). Honza Muchow sympaťák, ale herec to není. Řek bych že jeho bratr-nebratr Honza Čechtický má přeci jenom o špetku talentu víc. Táňa nádherně roztomilá, ale jinde hraje líp. Příběh je zajímavý, ale je to všechno takové kostrbaté a dialogy dost vržou. Na druhou stranu to má nádhernou atmosféru a často jsem se přistihl jak jsem hlavním postavám neskutečně záviděl jejich život.

Piráti na vlnách (2009)

Mno, pár vydařených scén by se našlo (lezení na stožár), ale je to absolutně o ničem (i přes fantastické herecké obsazení). Celý film je jen snůška na efekt dělaných a zbytečně protahovaných momentek, jsou tam naprosto zbytečný a nudný dějový linie (například britský ministr Kenneth Branagh a jeho poskok), dialogy taky mizerný (kterej blbec to napsal?). Celou dobu jsem přemýšlel, k čemu tam je ten mladej blbeček, co jen blbě čumí a čeká až si zasouloží. Scéna, kdy se osazenstvo lodi rozhoduje že i přes zákaz vysílání na palubě zůstane, je k uzoufání. Našlo by se toho víc... Tři hvězdičky za hudbu, protože šedesátky jsou prostě šedesátky (i když třeba Won´t Get Fooled Again od The Who jsou 70´s) a z tý slátaniny udělaly film, který jsem si (říkám to nerad) docela užil. Jo a taky mně dostal ten závěrečný sled téměř všech mých oblíbených zahraničních hudebních alb. Alespoň že hudební vkus měli autoři na výbornou. Jinak by to bylo na reparát.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Moc se mi ten film líbil. I když nevím jestli slovo líbím do něj pasuje, protože moc líbivý teda nebyl... Vyzvednul bych hlavně skvělou kameru, plejádu kvalitních herců, bojové scény, reálie a hlavně naprosto boží muziku. A v neposlední řadě samozřejmě myšlenku - že pomáhat lidem, "co nemají ani hovno", není opravdu žádná sranda a představa, že pošleme k válčícím a hladovějícím Afričanům mezinárodní síly a vše se jak mávnutím kouzelného proutku vyřeší, je pěkná hovadina.

Opilí láskou (2002)

Ten Barry je fakt totální magor... Nejdřív jsem myslel že to ani nevydržím do konce, ale láska nakonec zvítězila nad lží a nenávistí :-) P.T. Anderson je bourák. A Adam Sandler? Jako kdyby James Blunt perfektně vystřihl nějakou pecku od Black Sabbath.

Člověk ze železa (1981)

Kdyby chtěl něco takového dělat Wajda tehdy v ČSSR, nedovolili by mu ani minutu natáčení... Neuvěřitelně silné téma z polské historie (oni tam stejně nic slabýho nemají) přebilo i fakt, že film neplyne tak dobře, jako třeba Katyň nebo Člověk z mramoru. Ke čtyřem hvězdičkám přidávám ještě veliké plus za neuvěřitelně sampatického Lecha Walesu.

Wrestler (2008)

Ať de celá akademie a Sean Penn s Milkem doprd***. Já jsem měl vždycky pocit že Aronofsky je dost přeceňovanej, ale sakryš...ten chlápek teda umí točit filmy. I když nemaj kdovíjak promyšlenej scénář.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Člověk by snad i uvěřil, jaká je ta válka strašná sranda...

Gran Torino (2008)

Nebrečel jsem a to u filmů brečím často. Ale Clint to sehrál (a zrežíroval) zatraceně dobře.

Pokémon (1997) (seriál)

Dvě hvězdičky za to, že sem na to ze začátku docela pravidelně koukal, ale pak to začalo bejt na jedno brdo. Když dneska uvidím děcko s batohem s pikačůem, tak si spíš řeknu že rodiče asi nemaj dost peněz... Jo a souhlasím s tím, že se seriál dorazil, když přezpívali tu už tak dost divnou písničku do češtiny, fakt úlet. Zlatý Kačeři se Střihavkou a Čokem.

Comeback (2008) (seriál)

Mno, v zahraničí jsou možná lépe napsané sitcomy že...ale v našem prostředí je to to nejlepší co se v žánru urodilo, postavy jsem si oblíbil, líbí se mi ty častý hudební odkazy a když k tomu přidám trochu toho patriotismu, tak to těch pět hvězdiček s mínusem dá....A hlavně tomuhle musím přidat hodnocení PRÁVĚ KVŮLI ČESKÉMU PROSTŘEDÍ, člověku je ten seriál o hodně bližší než sebelepší sitcom made in anglo-americká země.