Bosé nohy v parku (1967)

Skvělý film! Úžasní herci, velice vtipý scénář (je poznat, že to je podle divadelní předlohy) a stylová atomosféra. Vážně jsem si to moc užil a nebylo to jen mojí slabostí pro Roberta Redforda

Generation Kill (2008) (seriál)

Nejsem žádnej velkej fanda filmů z válečnýho prostředí. Ale tenhle seriál mě vážně vzal. Neukazuje vám to hrdiny ani jasný záporáky. Ze záčáku mi připadalo, že mi pořád něco uniká protože nevim kdo je ten zlej a kdo ten dobrej. Časem jsem pochopil, že takhle to tady prostě neni. Jako v životě. I když je to celý o válce, tak vám připadá jako by tam válka vůbec nebyla to hlavní. Je to nenucený a podle mě i dost realistický. Nesnaží se vás to pohltit, nesnaží se u vás vyvolávat city nebo paradoxy. Prostě je to reportáž z války. Asi proto se mi to tak líbilo. Jediný co mi trochu vadilo, bylo to, že jsem špatně rozeznával postavy - pletly se mi jména, hodnosti i obličeje. Ale to je prostě daný tim, že je tam spoustu postav a všichni jsou po vojenku ostříhaný. Generation Kill něco uplně jinýho a neni to vůbec laciný. Možná tam chybí silnej děj, akce nebo záplet. Ale v normálnim životě přece tyhle věci stejně moc nejsou a přitom je život tak zajímavej.

Bláznovo zlato (2008)

I když to asi hlavně bylo tim Karibikem, ale prostě mě to bavilo! 70%

2012 (2009)

Nemám nic proti katostrofickým filmům, naopak je mám i docela rád, ale tohle prostě už bylo moc. Všechny podobné filmy a věty z nich koncentrované do jednoho. Každé dvě minuty jedno klišé, každou čtvrt hodinu jedna rádoby dojemná scéna, každých pět minut hrdinský proslov... a to to byl dost dlouhý film. Jo a nechybělo ani oblíbené budhistické moudro. Další věc je, že ve sci-fi berou když je něco přehnanýho, to k tomu patří a mám to rád. Ale taky to prostě tak bylo do očí! Vůbec žádná snaha od Emmericha aby vysvětlil jak je možný tohle nebo tamto. Prostě servíruje absurdity jako realitu a vůbec se je ani nesnaží zdůvodnit. Přitom by snačilo jen trochu víc snahy o opravdovost. Jediné co mě na 2012 bavilo, byly věci okolo Arch, protože to mělo aspoň nějakou originalitu. Jinak všechno bylo taaaak moc předvídatelné! Prostě většina filmu byla k smíchu a občas mě to vysloveně sralo. Ale do televize dobrý

Sunshine (2007)

První dvě třetiny filmu byly super. Opravdu zajímavě zpracované a nezvykle komorní sci-fi o záchraně Země. Ale v poslední třetině se z toho stal jen průměrnej film. A to vůbec nejde o toho "opálenýho kluka". Ten mi tam nevadil, ale chybělo mi u něj možná větší mýtičnost a ne jen "vražedný instinkt". Ale i tam se mi to líbilo. Škoda, že jsem to neviděl v kině, pravděpodobně bych dal o hvězdiču víc.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantina prostě žeru.! V Inglourious Basterds mě vůbec nezklamal a natočil opět super film. Takže neni co řešit - 5*. Klasicky skvělé dialogy, trochu slabší výprava ale výborný Brad Pitt a hlavně naprosto famózní Christoph Waltz. Jeho výkon musí být i trochu náhoda. Tak skvělá role a tak skvěle zahraná, že to snad ani opravdu neni možné. Ať si tu postavu Quentin při psaní scénáře představoval jakkoliv, tak ani ve snu nemohl doufat, že najde herce, který jí takto zahraje. Dalším zajímavým hereckým výkonem byl výkon Eliho Rotha. Roth prostě neni herec a hrát neumí. Naštěstí ho Quentin obsadil do scény, kde má jako americký voják hrát italského kameramama. A díky tomu, že hrát neumí, daří se mu hrát Američana, který neumí hrát Itala :). Btw. Doufám, že příští Quentinův film nebude zase o pomstě :)

Andělé a démoni (2009)

Originální příběh v prostředí, kde se odehrává málokterý film, skvělá a napínavá zápletka, některé nápady nebo scény byly opravdu výborné (např. nebe po výbuchu), úžasný Řím,... ALE také naprosto nepochopilné zvraty, luštění záhad do 3 vteřin, zabiják klidně kosící policisty jako Rambo, opravdu přehnaně promyšlený a nereálný plán hlavního záporáka, a náhody a štěstí, které je prostě místy fakt přehnaný. Andělé a démoni mohl být skvělý mysteriózní napínavý film. Ale je z něj jen pohádka s prvky akční střílečky. Je to škoda, protože si myslim, že by děj šlapal, i kdyby byl realističtější

Hříšný tanec (1987)

Nečekal jsem od toho filmu moc, ale jak minuty pomalu ubíhaly, tak mě děj bavil čim dál tim víc a marně jsem na něm hledal nějakou chybu, kterou jsem předpokládal. Snímek má pěknou atmosféru 60. let. a hudba je opravdu výborná. Ani jsem nevěděl, kolik dobrých "songů" je z tohohle filmu. Na konci jsem se bál, že nás čeká klasická scéna, kde Baby děkuje Johnymu, ale příjemně mě překvapilo, že to bylo naopak. Tím film dostal trochu hlubší rozměr a nebyla to jen obyčejná "tancovačka". Ze záběrů, které mi zůstanou v paměti: krásně rozesmátá a roztomilá Jennifer Grey při závěrečné scéně, když stojí na pódiu; frajer Patrick Swayze, když jde za tátou Baby ve slunečních brýlých, a ten mu trochu zděšeně otvírá dvěře; a taky to, že právě Jerry Orbach působí opravdu jako "skvělej chlap". Hříšnej tanec mě opravdu bavil a nemám mu co vytknout. Navíc jsem ho sledoval na 1. Máje se svojí "Baby". Nemůžu jinak, než dát 5*

Gran Torino (2008)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Film u kterýho jsem si už v průběhu říkal, jak je to svělý. Vtipnej i dojemnej. Výborný děj, který plyne jak po másle a nemá žádné slabé místo nebo zadrhnutí. Clint má mimořádnej cit pro režii a dokázal se naštěstí vyhnout kýčovitým scénám (i když se k nim občas schylovalo, ale nekonaly se).