Rabaka (1989) odpad!

Jeden z najhorších filmov z československej produkcie aké som videl. Jediné, čo na tom filme je dobré, sú pesničky. Ale tie si môžem pustiť samostatne a nepozerať sa na hlboko podpriemerné herecké výkony, silácke a hlúpe reči Joža Ráža a ostatných členov, ktorí sú vo filme vykreslení ako drsní rebeli, najväčší a najdôležitejší frajeri.

Princezna ze mlejna (1994)

Veľmi milá rozprávka, so zaujímavými hercami. Obľúbená hlavne u diaľkových autobusov, na zabavenie cestujúcich :-) Svojské postavičky sú originálne stvárnené a majú svoj pôvab. U mňa vyhráva jednoznačne Knížepán: "Žán, víno! Ať mám jasnou mysl. " :-)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Nestárnuci Rambo. Po niektorých, trochu gýčoých, predchádzajúcich častiach, je táto kvalitným zakončením série. Film je plný krvavých scén na vysokej úrovni, zobrazuje krutosť a násilie veľmi realisticky. Stalone napriek svojmu veku a časovému odstupu ukázal, že ako John Rambo má ešte čo povedať. Je to vynikajúca akcia a každý, kto má rád filmy podobného druhu, alebo si chce zaspomínať na rambovky z mladých čias, by si mal film pozrieť. Nebude sklamaný.

Ken Park (2002)

Žiadny filmový skvost, zároveň však ani filmový odpad. Realisticky natočený film o obyčajných ľuďoch, aj keď pre niekoho je to šokujúce, či nechutné. Okolo nás sa odohrávajú rôzne, až absurdné životné príbehy. Stačí sa rozhliadnuť. Ken Park ich niekoľko odhaľuje.

Kids (1995)

Bez servítky ukazuje zrkadlo dnešnej doby. Je to pre niekoho šokujúce, pre iných je to normálna vec, ktorú v živote zažilo veľa ľudí, alebo aspoň niečo podobné. Je naivné si myslieť, že práve Váš syn/dcéra je iný/iná.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Ak máte chuť sledovať sexuálne zážitky starnúcich promiskuitných žien v New Yorku, ich absurdné príbehy a názory, potom si to pozrite. Ak máte radi kvalitné seriály, siahnite po niečom inom.

Městečko (2003)

Nezdalo sa mi to až také zlé. Nie je to nič svetoborné, ale pozerateľné. Ukazuje to časy tesne po páde socialistického zriadenia, kedy sa kradlo vo veľkom a všetko. Sny o nemeckých turistoch sa postupne menili v realitu, ľudia čo dovtedy mali všetko, zrazu nemali nič a tí čo nemali nič, sa dostali k veľkým majetkom z reštitúcií. Príbeh sa odohráva na malo mestečku, kde každý každého pozná. Film je plný vtipných dialógov a scén. Zároveň je to ale akési "nedotiahnuté" do konca. Scény sú niekdy trochu useknuté a chaoticky poukladané. Možno, keď Jan Kraus bude režírovať ďalší film, bude to lepšie :-)

Sniper 2 (2002) (TV film)

Strata času. Plné "veľkých" fráz, drsných rečí a vulgarizmov. Hviezdička len za to, že som už videl aj horšie. A zaujímavé, že na Balkáne sa hovorí po maďarsky...

200 cigaret (1999)

Ked som bol svojho času na tom v kine, pamatám si ako sa ľudia dvíhali a odchádzali. Myslím, že som tiež neostal do konca :-)

Lovec jelenů (1978)

Vynikajúca vojnová dráma s rovnako vynikajúcim obsadením. V tomto filme je vojna vo Vietname len akousi kulisou a dotvára atmosféru udalostí, ktoré sú zodpovedné za osudy ľudí, ktoré tento konflikt ovlyvnil. Film nie je o bezhlavom zabíjaní nepriateľov, ale práve o obyčajných ľuďoch, ktorí boli do tohto konfliktu zatiahnutí a ich životy boli navždy poznačené. Odcudzili sa pôvodnému životu a priateľom. Vznikla medzi nimi zdanlivo neprekonateľná priepasť, s ktorou bojuje hlavná postava filmu (Robert De Niro), snaží sa opäť spojiť osudy svojich priaťeľov a o návrat do pôvodného stavu udalostí. Toto sa však nikdy už nepodarí úplne dosiahnuť.