• Pohádka

Perkův dalekohled (2019) (studentský film)

Tak tohle vypadalo naprosto profesionálně. Navíc představil úspěšného vědce a přiblížil Ondřejovskou hvězdárnu širšímu publiku.

Císař a tambor (1998)

K pohádkám bývám nekritický, ale tohle byla bohužel koncentrovaná nuda.

Princezna ze mlejna (1994)

Je to obecně oblíbená novější pohádka, zasazená do krásných jižních Čech, slušně obsazená, ale mně už přijde prostě moc uječená a pomalá, a to jsem k pohádkám hodně nekritický.

Komici s.r.o. The Tour (2016)

Jako televizní dokument na pozadí nějaké smysluplné činnosti (např. domácí práce) je to na hraně, ale jít na toto do kina, tak mě asi jebne a smíchem to nebude.

Terminátor: Temný osud (2019)

Terminátor už také naskočil na současnou feministickou vlnu, protože hlavní hrdinky jsou tu hned 3. Linda má pořád co hrát a asi bavila nejvíc, na Natalii se dobře kouká, Mackenzie nic moc, ale svoje si odehraje. Arnold je klasika a proto by film měl každý fanoušek Terminátorů vidět. Příběh není úplně mimo, ale je to samozřejmě už mnohokrát nastavovaná kaše. A také si myslím, že nevěrohodnou a nepřehlednou (navíc drahou) scénu v letadle si mohli odpustit.

Přestřelka (1971)

Jednoduchý a obvykle pomalý děj s klasickou "hrdinskou" volbou mezi penězmi, rodinou, rizikem a stagnací. Já to beru jako doplnění vzdělání v oboru klasických amerických westernů. 70 %.

Případ pro začínajícího kata (1969)

Znovuobjevený trezorový film je absurdním dramatam jasně odkazující na totalitní zřízení. Je nakonec docela jedno, zda si představíte ČSSR nebo orwellovskou Anglii, obě jsou zřetelně přítomné. Ostrovní země dodala samotnou inspiraci příběhu postaveném na Swiftově antiutopii Gulliverovy cesty, jež je už z první poloviny 18. století. Skvělé herecké obsazení, výrazná výtvarná stránka, exteriéry i kulisy dávají chvílemi zapomenout, že se díváte na černobílý sled absurdních až nihilistických scén. Na film si najděte rozjímavou chvíli, není to zrovna odpočinový "biják".

Hitman: Agent 47 (2015)

Není to tak špatné, jak se tu říká, naopak. Film trpí žánrovými klišé, ale efekty a akce ostudu nedělají. Obsazení 47 je výborné, Katja horší. Hvězdička navíc za herní reference.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Tato nastavovaná kaše bohužel trpí neduhy řady druhých dílů: opakování vtipů, více ztřeštěnosti, řevu, grimas, ale žádný další originální nápad. Film táhnou hlavní dvě postavy a mně se líbil hlavně kontrast středověkého a soudobého jazyka, na čemž má jistě lví podíl dobrý překlad a dabing. Jinak jednou asi stačilo.

Petrolejový princ (1965)

Přijde mi, že trochu navazuje na "Mezi supy", ale děj je plošší s řadou hluchých míst a nudnými doplňkovými figurkami. Old Surehand je dobrý střelec, ale jeho povýšenost se k hrdinům Karla Maye nehodí. Recyklace herců pokračuje.