• Pohádka

Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov (2017)

Jedná se o další dokument, který popisuje, jak se Rusko vzdaluje demokratickým principům. Oleh Sencov je jasný politický vězeň. Hned na začátku procesu mu vyšetřující vyhrožují, ať se přizná, že jinak dostane 20 let natvrdo. Dokument končí vynesením rozsudku dvacetiletého pobytu za mřížemi na Sibiři.. Film klasicky monitoruje proces, Olehovu rodinu, podporovatele a mihne se tam i Vladimir Vladimirovič. V Rusku vám může zničit život křivá výpověď "svědků", podstrčené "důkazy" tajnou policií i mučení. Politické zadání je totiž jasné ("muž s brašnou nesmí projet") a nejlepší dokazovací prostředek vyšetřovatelů je vymlátit z oběti přiznání. Přestože se to u něj nepovedlo, u "svědků" ano. Oleh se znelíbil Rusku svou prací na východě Ukrajiny, kdy pomáhal ukrajinským vojákům. Tak použili nyní světově universálně funkční obvinění - z terorismu. Ironií osudu je, že ve vazební věznici potkal ruské vojáky, zelené mužíčky, kteří vlastně na Ukrajině nikdy nebyli.. Film je dlouhý akorát, není zbytečně natahován a pokud jste nic podobného neviděli, zamrazí vás. Škoda, že na takové filmy nechodí současná politická reprezentace a proruští internetoví trollové, třeba by se aspoň jeden z nich zastyděl.

Terminator Genisys (2015)

Dvě hvězdy za film a další dvě za výborného (starého, ne zastaralého) Arnieho.

Soudní síň (2016) (pořad) odpad!

Viděl jsem kousek při mytí nádobí a fakt jsem nepochopil, k čemu je to dobré.

Okupace (2015) (seriál)

Realistické, až z toho mrazí.

Trpaslík (2017) (seriál)

Místy brilantní, místy trapné. Skvělý nápad, ale přijde mi, že by z toho šlo vytřískat víc. Ale české archetypy jsou zobrazeny dobře, nebojí se tepat kam má. Výběr herců mě potěšil, kombinace známých a pro mě neznámých. Prostředí Nymburka sedlo, líbilo se mi, že se neschovali jen do ateliéru. Každý jsme jiný, i z komentářů tady je vidět, že každému se líbilo něco trochu jiného. Opravdu tam muselo být tolik vulgarit, polovina by nestačila? Nejlepší postava: právník (tam jadrná mluva právě sedla). Celkově 70 %

Prostě sexy (2002)

Deset minut na proklikání bylo až moc.

Probudím se včera (2012)

No a co, tak jsem sentimentální a vůbec - filmy ze školního prostředí pořád fungujou, ne?

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Jak píše Enšpígl, snímek táhne Trojan, kterého asi poprvé vidím v ne zcela kladné, ale o to uvěřitelnější vzhledem k časovému kontextu seriálu, roli. Václav Neužil ml. je mi dost nesympatický. Přechod do minulosti zoufalost. Myslel jsem, že budu retro-nostalgický, ale spíš se mi z toho chce blejt. Jestli to byl účel, tak klobouk dolů, protože rostoucí nostalgie po předrevoluční době začíná už pěkně smrdět (a to nejen stou reprízou majora Zemana na Barrandově). Dodatek po shlédnutí celého seriálu: Celou dobu mě iritovalo, jak Marvan neříká lidem, kterým na něm záleží, nic. Za jeho přezíravý až nafoukaný postoj by ho většina poslala k šípku, ne aby riskovali život. Seriál roztahaný, mysteriozní, konec naopak rychlý a docela povedený. Za mě 70 %, ale musím uznat, že příběh a neploché charaktery mě dohnaly k zamyšlení.

Vnitřní nepřítel (2005)

Některé scény jsou trapné (dvojexpozice ve vrtulníku, bitka proti tanku v tunelu), ale jinak klasické béčko s překvapivě více prostředími. Dabing Seagala je lepší než originál a největší hvězdou filmu je paradoxně Vinnie Jones. Jednou to vidět lze.