• Pohádka

Láska z nebes (2008)

Trochu naivní, ale krásné. Anushka opět září.

Mulit (2003)

Klasické indické téma v deseti minutách. Ukázka méně výpravné bolywoodské aranže.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Nastavovaná kaše, některé věci už nejsou ani nadsázka, ale zhovadilost, hacking ve filmovém podání je legrační jako vždy, ale mně to nevadí. Polovička je asi CGI, ale neva. Je fajn občas vypnout a koukat se, jak si dávají na přesdržku hodnej a zlej (a kdyby to nebylo jasný, tak hodnej je ten v bílém) a je fajn, když občas všichni nezhebnou. Je to skvěle obsazený a s mozkem v šatně je to ten správný oddych, autíčka, mlátička a střílečka, kterých je v tom starším duchu čím dál méně (díky za Expendables, Last Stand, Escape Plan apod.).

Duna (1984)

Nejlepší zpracování Herbertovy Duny. Klasika. Docela nízké hodnocení je překvapující. To už nikdo nehodnotí v kontextu doby vzniku? Nejbližší filmová verze ke knize, kterou by měl každý fanoušek SF znát.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Překvapivě dobré hodnocení, obvykle CSFD škarohlídi na českou tvorbu jen útočí. Ale je možné, že toto je tak staré, že to většina zcela přešla ;)

Poste restante (2009) (seriál)

Asi stárnu, ale mně se to docela líbí. Na obrazovkách běží mnohem trapnější seriály. Tady je také zábava na prvním místě, ale aspoň je to výborně obsazené a postavy uvěřitelné. Asi bude záležet také na různých dílech, viděl jsem zatím jen dva.

Tele Tele (2000) (pořad)

V době vzniku moc parodie a recese nebylo, takže se na to koukat dalo.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Ve své době to byla bomba, s odstupem času je to nadprůměrný film, který stvořil žánr "archeologická akce" a celou řadu podobných filmů.

Malý princ (2015)

Skvělá, povedená adaptace klasické útlé knížky. Roztomilost i hloubka Exuperyho originálu zůstala zachována hlavně díky původní podobě ilustrací. 4 hvězdy. Každá generace si může najít svůj archetyp, který se zde objevuje. A pokud se vám podaří namapovat aspoň kousek příběhu na vlastní život, je to za 5*.

Jsem číslo čtyři (2011)

Je to takový nenáročný teen mix Beverly Hills 90210 (sorry, současná alternativa mě nenapadá, ty už neznám:) se SF (třeba Strážci vesmíru) s hezkými herci, ale mně to nějak nevadilo. Lehký romantický film k vínu :)