Absolvent (1967)

postavit prakticky celý soundtrack na 3 skladbách (navíc jedna ani nebyla hotová) - to je machrovina! nádherná machrovina!

Maléry pana Šikuly (1999)

První půlka a ukázka totální frustrace je naprosto úchvatná, škoda té půlky druhé, kde už jde především o příběh. Geniální je scéna s tiskárnou!

Apocalypto (2006)

mno, nejsem zastáncem důležitosti existence nějakého příběhu ve filmu, ale když už tam něco jako příběh někdo chce mít (ten někdo je Mel), tak ať už to je aspoň příběh, který si toto označení zaslouží..to, co se kdesi kdysi v majském lese, je takové dvouhodinové, uběhané nic..teď ke kladům: kamera (především hyperkýčovité, nicméně krásné a funkční velké celky krajiny oddělující jednotlivé situace) byla místy vynikající, místy docela bizarní a místy mi připomínala digitál jak z Dogma 95..největším kladem je však svět, který Gibson představuje - Mayskou civilizaci prezentuje jako naprostý antipod současného světa politické korektnosti, takže na plátně se neskrývaně zabíjejí zvířata, kácejí tisícileté stromy, jednotlivci si nejsou rovni (genderově ani jinak), barvou jsou označeni ti, kteří budou obětováni atd...btw:jestli se domníváte, že se z filmu dozvíte, jak mayská civilizace vlastně zanikla, slyšte, že přijely tři lodičky s tak dvaceti týpky s puškami a...

Nabít a zabít (2006)

výtečnej filmek..má svoje mouchy (ano, scénář), ale celkově jsou to hodně solidní 4*

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

tak teď jsem to viděl podruhý po více než roce a opět nemám slov, snad jen doporučení všem filmařům: nesnažte se tolik exhibovat!jde to i bez toho

Casino Royale (2006)

předtitulková předehra byla zcela geniální (stejně jako animované titulky s písní Chrise Cornella), ale kvůli poslední půlhodině musim jednu hvězdu srazit..každopádně spolu s Dr. No nejlepší bondovka! btw: nejdokonalejší hláška: barman: protřepat nebo promíchat? Bond (poté, co prohrál asi 14 milionů dolarů): vypadám snad jako někdo, komu na tom záleží?!!!

Vtipné? Ano, ale to by bylo "jen" za 4*. Geniální? Naprosto a zcela! Cohen (převtělen v Borata) zejména v nearanžovaných scénách předvádí něco, co je asi komika 21. století. Možná to je slepá linie zábavy a naše století bude v budoucnu symbolizováno zábavou zcela jiného typu, ale to, co se odehrává zejména při Boratovu přijetí Krista nebo při závěrečném lovu Pamely A. je něco naprosto skutečného a syrového. Cohen se tím dostává opravdu někam, kde stojí snad akorát Chaplin, Sellers či Pythoni - možná dnes je někdo daleko vtipnější, ale i za X let se bude vzpomínat jen na Cohena. Btw: jak jsem vypsal ty nej komiky dějin, teď si uvědomuju, že jsou všichni Britové - zajímavé!

Jak jsem balil učitelku (1998)

Andersonův styl žeru.. a Murray je (opět) nepřekonatelnej! K tomu všemu již tradičně skvělá muzika..hodně dobrá záležitost

Tam někde (2005) (seriál) odpad!

Přiznávám, že forma je téměř dokonalá (především kamera a střih), to je také důvod, proč možná budu tento seriál sledovat. ALE: odpad dávám za obsah - každé geniální dílo tematizující válku poukazuje na její naprostou nesmyslnost a zbytečnost. Tam někde je naprostým antipodem tohoto přístupu, což mi vadí a nelíbí se mi - ukazuje válku jako něco cool, co nebolí.