Noam Chomsky: Distorted Morality (2003)

Forma: jeden statický záběr na přednášejícího Chomskyho Obsah: Jestli jste od Chomskyho četli něco z poslední doby, tohle vás jistě nepřekvapí, pokud ne, je to docela dobrá forma, jak se seznámit s trochu alternativním náhledem na současnou geopolitickou situaci.

Nikomu to neříkej (2006)

žánrově dost nevyhraněné, trochu šroubované scény a příšerně kýčovitý závěr...ale především herci a použitá hudba jsou skvělí, takže suma sumárum 3*

Čarodějův učeň (1977)

tohle je ze strukturního a narativního hlediska opravdová pohádka, nevim, jak někdo může napsat, že to je snad akční thriller. mým nejoblíbenějším Zemanovým filmem zůstává Cesta do pravěku

Útěk z vězení (2005) (seriál)

já nevim, ale druhá série je snad ještě lepší a našláplejší než první..fakt mazec!

Caveman (1981) odpad!

tak tohle tedy opravdu ne!

Zlaté oko (1995)

bondovky jsem nikdy nemusel.s connerym ještě budiž, ale ten zbytek nic moc - a v případě Zlatého oka platí, že jednooký mezi slepými blabla..docela slušný film

Parfém: Příběh vraha (2006)

problém: Tykwer se snaží rozšířit film o další smysl (čich) a tam, kde vyvolává známé vůně (hlavně počátek) se mu to daří snad až neskutečně dobře.. ALE: vrchol filmu je založen na tom, že se snaží v divákovi evokovat něco, s čím nikdy nebyl konfrontován (dokonalá vůně), což zkrátka a dobře filmem nelze, což je sice jediná slabina tohoto jinak snad dokonalého filmu, ale slabina tak podstatná, že musí aspoň jedna hvězda dolů..každopádně ta snaha o nemožné mě fascinuje a tykwerovi i dál držim všechny 4 palce btw:akorát je trochu škoda, že film přichází v době, kdy snad všichni trpí rýmou :)

Potomci lidí (2006)

až se vzpamatuju, možná to i okomentuju..ale tady je každý slovo úplně zbytečný.možná to je fascinující jen pro trénovanýho diváka a "běžnej" divák to neocení, ale je to prostě fascinující, co Cuarón dokázal...