Den zrady (2011)

strašně technicistní podobně jako například Page Eight.. proto platí, že čím více víte o amerických reáliích a mýtech, tím si tento Clooneyho zasvěcený film užijete. Clooneyho si vážím čím dál víc jako filmaře, který točí divácky strašně nevděčné filmy.. jen tak dál

Věc: Počátek (2011)

naprosto orgastické dílo pro dvě skupiny diváků - první jsou milovníci obalů desek Cannibal Corpse (samozřejmě ne těch z německa, kde jim je zatrhli) a diváci druhé skupiny si neustále sjíždějí záběry z tragédie v Kaprunu... první film vizuálně tematizující tuto smutnou událost...

Anonym (2011)

Emmerich si za tenhle film zaslouží obdiv ze dvou zásadních důvodů: 1) že do tohoto projektu vůbec šel, protože snad nic není vzdálenější jeho dosavadní "tvorbě" než tato zcela nekontroverzní historiografická teorie a 2) že se mu podařilo natočit zcela debilní film za využití úplně jiných debilních výrazových prostředků, než kterých doposud využíval (pro upřesnění: nepoužil mamuty na poušti, zlé mimozemšťany, třepetající se americkou vlajku a pro většinu Emmerichových milovníků jistě překvapivě na přelomu 16. a 17. století neskončil svět)... ale bohužel jeho film nefunguje ps: dost se těším na Anonyma 2, protože to, že byl Edward de Vere milencem královny Alžběty, je jen jedna ze dvou teorií kolem této postavy, druhou verzí je ta, že byl homosexuál... že by Linda Cholodenko někde mastila queer scénář Eddie je v pohodě? pokud ano a točil by to Emmerich, který by sáhnul do svého původního arzenálu (tedy: přidal by mamuty na poušti, zlé mimozemšťany, třepetající se americkou vlajku a pro většinu jeho milovníků by jistě zcela logicky by 10 tisíc let před Edwardem de Verre skončil svět), to by tady bylo hvězdiček, což? ale ode mě ne..

Tintinova dobrodružství (2011)

sice s výhradami, ale přesto asi nejlepší Spielbergův film za dost dlouhou dobu..

Dům (2011)

absolutně zbytný film

Turínský kůň (2011)

Tarrova odpověď na snímek Karel a já odpovídá na dlouhodobou otázku - může být filmová sračka dobrým filmem? Turínský kůň je sračka, ale kvůli Tarrovu rukopisu, nádherné kameře a hudbě jej nelze označit za špatný film.. a jestli je z toho cítit nějaký konec něčeho, tak určitě ne civilizace, ale Tarrových filmových ambicí

Drive (2011)

já bejt dánama a britama, jsem na amíky celkem naštvanej, že Refna klofli na jeho absolutním vrcholu... jestli se mu dalším snímkem povede Drive překonat, urve mi to snad úplně veškerý údy... nádhernej film, co snad nemá jedinou chybu..

Transformers 3 (2011)

vskutku lze napsat, že je trojka horší než dvojka? nechápu, je to pod mojí rozpoznávací schopnost..

Czech Made Man (2011)

překvapení jako fík.. na rozdíl od proměn se mi tolíbilo.. je to solidní, posměšné, pomrkávající.. ale ne jako diblík, spíš jako norbert lichý, který vás chce zprznit, citovat při tom rimbauda a pak po vás hodit stovku, že to bylo super, voe bejby

Thor (2011)

koukám, že jsem zase viděl nějaký jiný film než ostatní stejně jako v případě druhého iron mana.. branagh na to evidentně nestačil