Společnost mrtvých básníků (1989)

Jeden z mých oblíbených herců Robin Williams mě opět utvrdil v tom, že i herectví je umění. Krásný film.

Saturnin (1994)

Kdo by nechtěl podobného sluhu doma?!

Eastie Boys (1999)

Od tohoto filmu jsem nečekal nic a on mě úplně odrovnal. Kam se na to hrabou Pelíšky!

Muž na Měsíci (1999)

Podle mě Jim Carrey předvádí nejlepší herecký výkon minimálně posledních deseti let (ne-li celé historie).

M*A*S*H (1970)

Jedna ze dvou nejlepších filmových válečných metafor - americký fotbal v podání 4077 MASH : hra absolutně bez pravidel, kde zvítězí ten, kdo dělá největší podrazy. Konkuruje mu jen ruská ruleta z Lovce jelenů.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Podle mě nejlepší německý film! Neznám nikoho, komu by se cesta Martina a Rudiho za mořem nelíbila. Tak lidskej film prostě nemohl natočit člověk, takže zbýváotázka, co je Thomas Jahn zač?

Život je krásný (1997)

Moje osobní trauma: všichni tenhle film žerou, až to není hezký a já u něj seděl, byl jsem naštvanej (chtěl jsem použít daleko ostřejšího výrazu, ale prej se to nesmí), ke konci zhnusenej a hned, jak to skončilo, jsem to přemazal nějakou absolutní nováckou sr...

Trainspotting (1996)

Tenhle film jsem viděl tolikrát, že to až není normální (překonává ho jenom Big Lebowski). Asi to bylo hlavně tím, že mi bylo patnáct a Trainspotting mi ukázal cestu, kterou můžu vynechat. Škoda, že jsem tolikrát neviděl Leaving Las Vegas.

Četa (1986)

Kdyby Stone natočil nejdřív Četu a pak šel na rok do armády, patrně by nepřežil ani výcvikový tábor. Scéna ve vietnamské vesnici je prostě jedna z nejdrsnějších válečných vůbec.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Úlet největšího kalibru. Humor všech šesti pánů je mi bližší než spodní prádlo. Tahle záležitost aspiruje jednoznačne na titul "Nejlepší televizní show všech dob"!