Bídníci (2012)

Tom Hooper natocil bezpochyby vyjimecne dilo, nedokazu si jinak vysvetlit, ze bych vydrzel dobrovolne sledovat bezmala 3 hodinovy muzikal, ktery v divadle opravdu nemusim;) Nemam co hanit, takze jen vyzdvihnu nerozlucny parecek Jackman/Crowe a nemene skvele Baron Cohen/Bonham Carter. Bidnici maji vse, co si velkolepy film zada:bezchybne herecke obsazeni, rozsahlou vypravu, silne melodie a hlavne ani chvili divaka nenudi. Davam 90% a tesim se na dalsi zhlednuti.

Umělec (2011)

Ihned po vysazeni plneho poctu hvezd jsem sam sebe trosku obvinoval, ze jsem tak lehce podlehl tomu genialnimu napadu natocit nemy film v 3D ere, ale ten prijemne naivni pribeh, vyborna hudebni kulisa, ale hlavne bezchybne vykony hercu me naprosto odrovnaly. Priznam se, ze jsem snimku z rannych dob minuleho stoleti videl minimalne, ale tenhle me k nim dostal zas o kousek bliz, protoze je uzasne sledovat jak malo dialogu ve filmu potrebujete, kdyz mate na place tak kvalitni herce, co maji dokonale zvladnuty pohyb a mimiku. Davam 85%, vrele doporucuju a na Oskarech drzim palce!;)

Dead Island (2011)

Nesporně se jedná o velmi kvalitně odvedenou práci na straně animátorů a celého "filmařského" týmu, celé to ovšem táhne geniálně zvolená hudba, z které mi už poněkolikáté úplně zamrazilo. Ani na vteřinu jsem nezapochyboval, že tenhle trailer zde má plnohodnotné místo.

Biutiful (2010)

Sam doma s Biutiful a depresi :)) Inarritu toci vyborne filmy, ktere uz nechcete nikdy znovu videt;))

Legendary (2010)

Celkem příjemné překvapení tenhle "malý rodinný film". Dlouho jsem se mu vyhýbal z obavy, že budu 2 hodiny sledovat upocené svalovce na žíněnce, ale nakonec se z toho vylouplo pěkné sportovní drama s obyčejnou zápletkou ohledně ztraceného nezbedného syna a mladého geeka, který potřebuje mít doma vzor. Celé je to celkem svižně natočeno, občasné kolísavé tempo a nezbytné klišé vyvažují vtipné dialogy a neamerický konec.

Hanna (2011)

Hanna je vskutku zajímavé dílko. Jeho lehce artové, temné zpracování mě celkem sedlo, ale pro nastínění celého příběhu chybělo pár zásadních informací, které člověk postrádá až do samého finále, kdy mu pak nezůstane nic jiného než proklínat zbrklého scénáristu nebo příliš rozjetého střihače. V první řadě se ke mě dostal excelentní soundtrack, který ač je mírně taneční (mají ho na svědomí Chemical Brothers) tak do filmu překvapivě sedne a jen díky němu a vskutku neobvyklé ústřední hrdince (a nemálo charismatické záporačce Cate Blanchett) zvedám hodnocení na 70%, bodování pak celkem zbytečně sráží pár béčkových akčních scén a nedořešený příběh.

Melancholie (2011)

Lars me u sveho minuleho dila velmi prekvapil dokonalym vizualem, prave a jen kvuli nemu jsem se rozhodl navstivit tuhle premieru. Cele obrazove dilo je remeslne zpracovane a doplnuje ho krasna emotivni hudba. Tohle spojeni me dokaze jiste zaujmout, ale na 130 minut je to precejenom trosku malo. Z obcasneho pospavani me vytrhlo par Trierovych povedenych vtipku a celkem zbytecne odhazovani svatebnich satu Kirsten Dunst (bez kterych ji to ovsem opravdu velmi slusi;) Vybrane tema mozna naznacuje, ze Lars uz nevi kudy...nebo snad muzeme cekat rezijni renesanci a pristi film bude Antimelancholia? ;)

Harry Brown (2009)

Reálný, drsný a přímočarý příběh, který se neustále opakuje a dá sledovat se zaujetím pořád dokola...pokud je ovšem dobře natočený! Harry se věkovou kategorií řadí do těch méně obvyklých rolí osamělých mstitelů, ale o to víc mu to člověk žere a věří, že opravdu nemá co ztratit a v kriminále mu alespoň má kdo uvařit;) Daniel Barber začal velmi slušně a budu se zaujetím sledovat jeho další tvorbu, protože tenhle film se opravdu povedl.

Odsouzení (2010)

Malinké zklamání...přijde mi, že z tohodle silného příběhu šlo vytřískat mnohem víc a nebýt výborného hereckého obsazení, tak film nepochybně sklouzne do jednoho velkého amerického klišé. Takhle to stále drží na uzdě nízkorozpočtový look, profesionální práce maskérů a výborný scénář, který napsal sám život. Za Hilary a Minnie dávám 70% (možná by si tahle dvojka někdy příště mohla střihnout roli životních partnerek hm? ;))

Schindlerův seznam (1993)

Nepouštím si tenhle film moc často, ač ho řadím ke svým nejoblíbenějším. Snad ze strachu aby se neokoukal, ale spíše kvůli tomu, jak mě dokáže i po tolika zhlédnutích pokaždé neskutečně rozebrat. Znám tenhle příběh už z knížky, která umožní neskutečnou hrůzu 2. světové války popsat mnohem podrobněji než se vůbec může vejít do filmu a to má Spielbergův počin neskutečných 195 minut! Nejsou tu žádné slabší pasáže, není tu vlastně co vytknout, jen vyzdvihnout výkony ústředních herců, které vedl špičkový režisér a vytvořil tak filmový pomník jednomu ze spravedlivých.