Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Pokud vas zajima jak by vypadal Michael Corleone jako cigos z Birminghamu, BBC vam s tou predstavou bude velmi napomocna. Je pro vas nachystany bezchybny vizual povalecneho obdobi, kde vam vyhrava k temnemu businessu anglickych gangsteru soundtrack od Nicka Cavea, Radiohead nebo White Stripes. Herecke obsazeni v cele s Cillianem Murphy jako hlavy rodiny Shelbyovych je velmi presne a scenar jim chysta dil po dilu zajimave zapletky. V druhe serii jim tu napriklad zatapi londynska konkurence v podobe Toma Hardyho, ktery se mihne i v poslednich dvou dilech treti serie. Ikdyz kvalita mirne kolisa, jsem moc zvedavy na dalsi pokracovani a davam za vsech 18 dilu 85%.

Vzkaz v láhvi (2016)

2* dolu za odklon od predlohy a zbytecne smerovani k mainstreamu. Misto prehnanych akcnich scen tu mohl reziser klast vetsi duraz na vysetrovani a vyvarovat se tak nelogicnosti. Pokud se timhle smerem budou severske filmove kriminalky ubirat, tak se zacinam bat o osud Nesbøva Snehulaka. 75%

Tah pěšcem (2014)

Až na tu teatralnost okolo Spasskyho docela fajn. Musím krom jejich vzájemných partií nastudovat, jestli každý ruský velmistr opravdu potřeboval vládní ochranku. Fischer se měl narodit ve 21. století, už by ho nerušily analogové kamery a kucii by se mohli dohoknout na virtuální hře ze sve soukromé pinpongarny;) 70%

Okupace (2015) (seriál)

Hned na začátku seriálu nám je velmi stručně načrtnuta fiktivní zápletka a rozehrává se politický boj Davida a Goliáše. Jakmile diplomatická jednání selhávájí, situace eskaluje v otevřený odpor proti okupantské mocnosti (která by českému divákovi nemusela být uplně cizí). Toť jednoduchá zápletka, ve které se objevuje hned řada postav, se kterými se můžete ztotožnit a postupem času chápat jejich konání, které v žádném z nich neshledávám jako černobílé. Když se pozorně prokoušete vlažným startem, budete si v druhé půlce mlaskat blahem a poslední dva díly se budete modlit za stejně našlapané pokračování. Jako velký fanoušek Nesba nemůžu dát méně jak 85%

Vinyl - Pilot (2016) (epizoda)

Teprve dnes jsem se o tomto projektu dozvěděl a vsechna jména v pozadí mně přesvědčila, že to bude něco mimořádného. Pan Režisér nezklamal, dostal jsem bezkonkurenční pilot, který musí každého, kdo se alespoň povrchně zajímá o hudbu přikovat k obrazovce. Moc bych si přál, aby celé sérii nedošel dech a netrpělivě vyhlížím pokračování.

Deadpool (2016)

Deadpooluv humor mi prisel dost podobny treba Cohenovymu Diktatoru, kde je obrovska kadence, ale na jeden vtipnej zasah jedenactkrat vedle. Nekolikrat jsem nedobrovolne videl ukazku, kterou promitali snad na kazdem filmu, co jsem za posledni 2 mesice byl a nic lepsiho uz pak ve filmu nezahlednes ani neuslysis. Nechci byt nevdecnik, Deadpoolovi jsem hrozne fandil, protoze po vsech tech dusinovskejch marvelovkach se da znovu pustit jen Antman nebo GoG. Mozna to je tou obrovskou fandovskou snahou, ale vetsi odstup napr. Matthew Vaughna by tomu filmu prospel vic. V teto chvili nemam moc duvod se k prvnimu dilu vracet, ale doufam ze se s Reynoldsem a hlavne Morenou Baccarin jeste v budoucnu potkam;) 75%

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Bay se fakt snažil, ale stejně mi ti hipsteri kontraktorsti vůbec neprirostli k srdci, takže mi ve finále tak ňák uniklo, kdo ze to po návratu domu nemohl dát výpověď, ale zas jsem mohl vidět, jak tuleni zvládnou vycistit půlku Libye v kratasach.

Fargo (2014) (seriál)

s1 90%, s2 85%, s3 75%, s4 70%

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

s1 95% - s2 90%, klobouk dolů před Soderberghem...odtočit sám všechny díly v takhle rozjetém tempu a udržet si po celou dobu výbornou atmosféru, to pak vydá za několik filmů které kvůli Knick nejspíš promeškal.