Soudný den (2008)

Taaak som sa bavil...105 minut krasnej, bezduchej ale skvelej zabavy. Nadherne postkatastroficky Glasgow s tlejucimi mrtvolkami, popraskanymi ulicami, polorozpadnutymi obrastenymi domami a kravami premnozenym predmestim...Ako cersnicka na torte prudko sexy Rhona, ktora stoji za povsimnutie v kazdom filmiku, na ktorom sa zucastnuje. Zaverecna nahanacka medzi dychavicnym Bentleyom a rozheganymi veteranmi ma fakt rozveselila. Pan Marshall natocil velmi zabavne story a som ochotny uverit, ze presne o to mu islo. VOBEC SOM SA NENUDIL. Vid komentar Isherwood.

Labyrint lží (2008)

Rýchle, komplikované, logické, skvelí herci, v prípade Ridleyho úplne štandardná, čiže špičková kamera, soundtrack ideálne podfarbuje atmosféru chaotického, upoteného Stredného východu plného kontrastov. Záver bol trochu vytrhnutý z kontextu, celý film na mňa pôsobil jednoznačne vierohodne a autenticky, úplny záver bol poňatý klasicky "sladko-kyslo" hollywoodsky. To ale nemení jeden podstatný fakt: nenudil som sa ani milisekundu a naozaj som si to užil. Výsledok: 94,2% /keby nie toho záveru - jasných 100%/. Viď komentár isherwood.

Nepohodlný (2005)

Jedinečne a nápadito skombinovaný politický thriller, ľúbostný príbeh a dráma s celospoločenským významom. Poznávanie a poznanie samého seba prostredníctvom poznávania a poznania stratenej milovanej osoby. Na prvý pohľad príliš komplikovaná zmes vzájomne nesúvisiacich žánrov predstavuje v réžii famózneho majstra Meirellesa skvelý filmový zážitok. Klaniam sa hereckému umeniu Ralpha Fiennesa a Rachel Weisz. Film ako celok ma jednoznačne presvedčil, od začiatku do konca som nepociťoval potrebu pochybovať o čomkoľvek, čo som videl. Dojem z fimu je umocnený kvalitnou hudbou, kamerou a strihom. Nenudil som sa ani sekundu. Viď komentár Isherwood a POMO.