Dánská dívka (2015)

Originální a zároveň silný příběh z dvacátých let minulého století stojící a padající se samotným tématem a hereckým výkonem dvojice Redmayne & Vikander. Tom Hooperovi nedělá problém vrátit se o několik desítek let zpátky v čase (Králova řeč), Eddie Redmayne umí zahrát i člověka s amyotrofickou laterální sklerózou a uznávaný malíř, který se na začátku dvacátého století cítí šťastnější v ženských šatech….tady není dál moc o čem.

Máme rádi šéfa! (2024) (pořad)

Tady vlastně není moc co komentovat. „Slavnostní“ epizoda pořadu Máme rádi Česko spjatá s výročím 15 let od prvního televizního vystoupení Zdeňka „Kolik mám televizních pořadů, tolikrát jsem člověkem“ Pohlreicha, které ho natáčení tohoto speciálu očividně hodně bavilo :D :D :D

Blonďatá bestie (2011) (divadelní záznam)

Ivánku, kamaráde na politickou notu aneb Kmentu platí ODS. Zábavná satira, která se nebojí tnout do živého, ale zároveň nedisponuje vysokým datem spotřeby. A proto ještě jednou a všichni: „a Kmentu platí ODS a Kmenu platí ODS a Kmentu platí ODS a Kmentu platí ODS“.

Ďábel (2010)

„A spodek, pane, spodek, to je ďábel!“ Pětice postupně umírajících lidí v zaseklém výtahu…..detektiv, který byl původně povolán k jiné události…..Mikuláš s andělem postrádající rohatýho…..postupně do sebe zapadající kolečka. S tímhle se dalo pracovat. Zápletka tam je, atmosféra tam je, mystično tam je…..všechno tam je až na….jak to říct?.....dejme tomu profesionální přístup. Dowdleův „čert vyletěl ze zdviže, bez klobouku bos, hříšníkům natloukl nos“ je….ani ne možná béčkový….ale působí až příliš televizně.

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série)

O jeden brněnský orloj slabší než první série. Ještě víc rozhárané, míň prostoru pro vedlejší postavy jako například jsou osvětlovači nebo Mucha, zbytečně velký fokus na Jana Kolaříka, míň humoru….prostě mi přijde, že nastavená laťka byla spíš podlezena. Ale i tak díky za tento ne zrovna korektní seriálek a Brnu třikrát hurá.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2024) (epizoda)

„Dobré ráno, Brno - Kdes celou noc bylo? - Říkaly mi hlasy - Žes mně opustilo“. Když jsem si v jednom z předešlých komentářů posteskl, že první série skončila prakticky nejslabším dílem, tak rozloučení s tou druhou (a dost možná s celým projektem) bylo víc než důstojné. Jak byla celá řada o poznání slabší té předcházející, osmá epizoda pár tonoucích z vody vytáhla.

Její tělo (2023)

Tělo Natalie Germani (mimochodem poklona za její odvahu) není žádnou Jennou Jameson, ale ani ušmudlanou šlápotou z Karlova náměstí. Když vezmeme v potaz, že šlo o celovečerní debut, tak z toho vyšla docela slušná Little Caprice.

Jak přežít svého muže (2023)

Já docela i chápu, že Jana Bernášková není Hřebíčková, Polívková nebo třeba Aňa Geislerová a každá hlavní role v celovečerním filmu je pro ni, tak jako pro většinu tuzemských hereček, trochu darem z nebes, ale přece není peklo, aby brala úplně všechno. Aha teď koukám, že scénář byl napsaný podle ní napsané knihy a režisérem byl její manžel………tak teď to dává alespoň trochu smysl. Tak hlavně, že jsou děti zdravé :D :D : D

Redeem Team: Návrat Dream Teamu (2022)

Sice typická „júúúúesej, júúúúesej, júúúúesej, júúúúesej“ propagačka, které patriotismus kouká ze všech kapes a kde už jenom chybělo, aby ve finále srazili na kolena věčného nepřítele z Ruska, ale jinak super dokumentární jednohubka. Žádné zbytečné natahování do víc epizod, mluví ti, kteří k tomu mají co nejvíc říct (i když je možná škoda prostor nedostali méně známí hráči z tehdejšího týmu), dobře zvolené ústřední momenty a téma, které samo o sobě utáhne vlakovou soupravu i bez Kobe Bryanta nebo LeBrona Jamese. Všiml jsem si, že si podlesní dobou Netflix docela ujíždí na basketbale, což není vůbec na škodu.

Hráčky (2024)

Zbytečná romantická komedie o čtyřicátnících pro čtyřicátníky….kde se o romantice nedá ani moc mluvit a o humoru už vůbec ne. Takové to, zbylo mi něco z kapesného. Půjdeme si koupit ledovou tříšť nebo natočíme film?