Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantinové filmy sú pre mňa vždy hop, alebo trop. Toto bol ale riadny trop. Strašná hovadina.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinovka a vojnový film z druhej svetovej. Spojenie nespojiteľného. Ale Quentin to zvládol. Hra s históriou, akú si môže dovoliť len on. Som zvedavý, koľko Američanov si teraz myslí, že Hitler zomrel v kine. Dialógy, z ktorých niektoré hlášky môžu skultovieť. A súhlasím s Atttom, Christopher Waltz nemal chybu.

Rabaka (1989)

skvelá atmosféra a hudba a na Rapoša aj celkom pekne podaný príbeh, aj keď trochu o ničom.

Avatar (2009)

Ako novinka sa Avatar vyšvihol do Top 10 najlepších filmov, dnes má "len" 83%. Je to pochopiteľné, pretože je to film, ktorého neodlučiteľnou súčasťou sú rôzne vizuálne a zvukové efekty, ktoré si môže divák vychutnať len v kine, alebo pri poriadnej aparatúre. A keďže ja som ho videl len na nekvalitnej pirátskej verzii na notebooku a so slabými 2+1 reprákmi, nemôžem ho objektívne ohodnotiť a preto ruším svoje pôvodné 4*.

Temný rytíř povstal (2012)

Aj keď The Dark Knight Rises nezanechal vo mne také dojmy ako Batman Begins a ani som sa nedočkal adekvátnej náhrady za Jokera, s prižmúrením jedného oka dávam za 5. Aj za Catwoman.

Pahorek (1965)

No proste Lumet drámy pre chlapov točiť vedel

Griffinovi (1999) (seriál)

Ako skalný fanúšik Simpsonovcov som sa Family Guy dlho vyhýbal. Nakoniec som si však k nemu cestu našiel a musím uznať, že aj keď v mnohom Simpsonovcov vykráda, je veľmi originálny. So Simpsonovcami sa nedá porovnať, využíva úplne iný druh humoru, ktorý čerpá najmä z veľkého množstva absolútnych absurdít (ktoré si Simpsonovci môžu dovoliť len v halllweenovských špeciáloch) a je o niečo útočnejší a trefnejší. S animáciou a sympatiou hlavnej rodinky za Simpsonovcami jasne zaostáva.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Mohlo to byť celkom solídne pokračovanie, ale na môj vkus príliš veľa hovadín a slabých hercov. A samotný votrelec sem-tam nenaháňal strach, ale pôsobil skôr smiešne.

Vetřelec ³ (1992)

K Alienovskej ságe som sa dostal až teraz a prvé dva diely mierne zaostali za očakávaniami. Od trojky som moc nečakal ale musím uznať, že ma vcelku milo prekvapila. Najmä prvá polovica, ta druhá ku koncu už trochu strácala dych. A niektoré efekty mohol Fincher prekonzultovať s Cameronom, nech to nevyzerá ako o dekádu starší film od Terminátora 2.