M*A*S*H (1972) (seriál)

seriál, ktorý joj plus, prima a nova premietali dookola a tak som niektoré časti videl 5 krát a iné zase ani raz. Tak som sa rozhodol, ze si ich teda pozriem všetky od prvej až po poslednú. A tak mi MASH spríjemňoval chvíle jeden a pol roka. Bol to mix niekoľkých druhov častí, z ktorých až na pár všetky stáli za niečo. Inteligentný humor, dramatické udalosti, z ktorých ma niektoré naozaj dostali. Najlepšia postava určite Radar, ale nesúhlasím s názorom, že po jeho odchode už MASH nebol dobrý. Proste sa musel začať uberať iným, vážnejším smerom a práve z týchto častí mi možno najviac utkvelo v pamäti.

Vítězové a poražení (1999)

Americký futbal je pre mňa neskutočne nudný šport a preto ani film o ňom mi nemá čo povedať. Najmä ak ho prestrelia na dve a pol hodiny. Al Pacino mi ako tréner absolútne nesedel a vytáčala ma tá predvídateľnosť a klišé. (výhra v poslednej sekunde, chcem hrať tréner, na moju zodpovednosť - a prekvapujúco sa zraní, ale zachráni šancu na výhru)

Velká země (1958)

Ja len súhlasím s tunajším obsahom: "Klasický film Williama Wylera vznikl v roce 1958. Je ukázkou toho, že i western lze vytvořit bez zbytečné surovosti, s důrazem na hloubku charakterů a přitom divácky přitažlivě. Své samozřejmě sehrálo vynikající herecké obsazení s Gregorym Peckem v čele."

Bruno (2009)

Vtipné, trefné, celý čas balancujúce na hrane, ktorú Cohen neraz zďaleka prekročí.

Diktátor (2012)

Cohen je jeden z posledných, na koho sa dá spoľahnúť, že spraví kvalitnú komédiu. Slabšie vtipy sa striedajú s lepšími (ktoré sú v prevahe) a takmer celý čas sa mu darí narozdiel od Bruna neprekročiť určitú hranicu. V mnohom mi pripomínal Zohana, na ktorom som sa síce bavil v kine viac, ale vtedy som nemal to hrozné miesto v prvom rade. A pojem demokracia nebol ešte nikdy nikde lepšie vysvetlený.

22 výstřelů (2010)

Ani neviem čo, ale predsa len sa mi na tomto filme niečo páčilo a tak dám slabé 3*. Viacej nelogických nezmyslov ako v priemernom béčkovom filmne, ale Reno to akosi zachraňuje.

Modré z neba (2008) (pořad)

Celé modré z neba trefne vystihli v Lokal TV. Aký ma handicap? Žiaden? Tak potom nič. Áno, modré z neba pomáha ľudom, ktorý to potrebujú. Ale markíza je komerčná televízia a preto to musí robiť tak, aby dosiahla čo najvyššiu sledovanosť. A nato najviac slúži nechutné citové vydieranie a falošný slizký Vilo. A v každom diely nejaký ten sociálny prípad, nejaké postihnutie - najlepšie dieťa a nejaká ta celevriťa, akože má strašné dobré srdiečko. zaujímavý koment: MM_Ramone, Smok, anderson zaujímavý blog: http://samuelmarec.blog.sme.sk/c/293893/Pat-uzitocnych-otazok-o-Modrom-z-neba.html

Horší už to nebude (2006)

Ak je toto komédia pre inteligentného diváka, tak to znamená, že ja asi inteligentný nebudem. Námet veľmi originálny, ale film nuda a nuda. A strašne veľa otázok wtf? Ako to že Hoffman nemal Ferrella za blázna? Čo to bolo za neskutočný záver, že je cennejší ako ľudský život? Ako si mohol nevšimnúť, že mu mesiac idú hodinky o 3 minúty dopredu?

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Efekty príšerné a Tom Waits asi najnepresvedčivejší diabol, akého som kedy videl. A príbeh nejaká kostra omotaná gýčom a hollywoodskou vatou.