Insomnie (2002)

Nolan je proste najlepší súčasný režisér thrillerov. Opäť jeden geniálny kúsok. Veľmi som zvedavý na originál. Zistiť, či mal proste len dobrý scenár, alebo je naozaj génius.

Fontána (2006)

Keby Fontánu pozerám za starých čias na intráku so spolubývajúcim, po piatich minútach by mi povedal, že je to strašná pič...na a išiel by robiť niečo iné. Ja by som to s nervami naňho dopozeral a bohužiaľ, po záverečných titulkách by som mu musel dať za pravdu. Aronofsky už dokázal, že dokáže nakrútiť vynikajúci film, ale takáto až moc filozofická téma je naňho zatiaľ moc.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Právom klasika žánru. Mal som podobné pocity ako pri Prázdninách v Ríme. Pocit, že pozerám film, kde je použité po prvý krát množstvo geniálnych nápadov, ktoré boli neskôr použité nespočetne krát. Pocit, že vidím originál.

Dokonalý smysl (2011)

To, že som po pol hodine vedel, ako to skončí, by mi až tak nevadilo. Mackenzie to ale až moc hral na city a často príliš tlačil na pílu. Veľmi silný námet, ktorý by sa v rukách lepšieho režiséra mohol premeniť na jeden z mojich najsilnejších filmových zážitkov.

Valachiho svědectví (1972)

Gangsterský film podľa skutočnej udalosti, navyše v hlavnej úlohe s Charlesom Bronsonom. To hovorí asi za všetko. Na top klasiky žánru síce nemá, ale ani im nehrá druhé husle.

Lepší svět (2010)

Lepší svet je filmom, ktorý sa zaoberá odvekým problémom šikanovania, násilia a následnej pomsty. Bier za necelé dve hodiny vysype na diváka obrovské množstvo myšlienok, z ktorých niektoré ostanú v hlave dosť dlhu chvíľu aj po záverečných titulkách. Je správne sa pomstiť? Do akej miery? Ďalší film, ktorý potvrdzuje, že súčasná severská kinematografia je na veľmi vysokej úrovni. Plných 5 * dať nemôžem, celkový dojem kazili prvky, ktoré sa nasilu dávajú do filmu pre získanie Oscara.

Psí odpoledne (1975)

Veľmi zaujímavý film o bankovej rukojemníckej dráme, kde hlavnými postavami sú nezvyčajne únoscovia. Pacino s Cazalom ich podávajú tak, že im človek začne fandiť. K tomu kvalitne prepracovaná psychológia postav a dostatočne objasnené motívy ich správania.

Drive (2011)

Jednoducho pecka! Film, ktorý ma chytil hneď v úvode a nepustil až do konca. Strhujúca jazda, ktorá sa prevažne pokojne a veľmi príjemne vezie na dvoječke, ale keď sem-tam driver pridá plyn, tak to poriadne "oprie do sedadiel". Soundtrack zložení prevažne z veci, čo moc nepočúvam, ale fungoval geniálne a dotváral tu správnu atmosféru, najmä pesníčka A real hero http://www.youtube.com/watch?v=-DSVDcw6iW8&ob=av3e

Malý velký muž (1970)

Skvelá stará dráma so skvelým Dustinom Hoffmanom, ktorá sem-tam prechádza do komédie, ba priam až do paródie. V rámci drámy niečo porovnateľné s Tancom s vlkmi, či už po obsahovej, alebo kvalitatívnej stránke. Čo sa týka humorných zložiek, tie sú servírované len tak mimochodom a hlavne nenásilne a inteligentne. Napriek svojej dĺžke vôbec nenudí, napriek svojmu veku pôsobí veľmi mlado, keby tu Dustin nevyzerá tak mlado, tak neuverím, že je to film z roku 1970. Zaujímavý pohľad do americkej histórie očami indiána (či belocha).