Pa-ra-da (2008)

Krásny film o kanálových deťoch, o tom, ako si mladý klaun získal ich rešpekt a napokon v nich vzbudil rešpekt voči samím sebe. Koho tento film zaujal, dávam do pozornosti http://www.csfd.cz/film/306181-parada/, ktorý je tiež o cirkuse Parada. Ja som ho síce ešte nevidel, ale podľa hodnotenia na http://www.imdb.com/title/tt1784575/ by malo ísť o minimálne rovnako dobré spracovanie.

Lokal TV (2011) (seriál)

Po pozretí prvého dielu som nechápal nízkemu hodnoteniu na ČSFD. Určite v mnohom zaostával za animovanými sitkomami ako sú Simpsonovci, Futurama, Family Guy či South Park, ale celkovo bol tento diel viac vtipný ako trápny. (napr. geniálne sparodovanie Modrého z neba - aký ma handicap?, alebo mafián Krtek či developéri Mat&Pat) Bohužiaľ v tomto diely mladý Kroner asi vyžmýkal všetky svoje nápady a v tých ďalších nám vtipné scénky ponúkal naozaj len sporadicky. Ďalšie 3 diely boli naozaj viac trápne ako vtipné a moje vysoké hodnotenie je len s prihliadnutím k prvému dielu, ktorému by som dal s kľudom aj 4*, ďalším trom max. 2*.

Čtyři minuty (2006)

Celý film je strašne zdĺhavý, nudný. Väzenské prostredie pôsobí nedôveryhodne (napr. bacharová malá dcéra je s ním v robote pri nebezpečných väzenkyniach), postavy sa správajú neracionálne, prestrihy do minulosti vyvolávajú veľké očakávanie, no napokon neponúknu žiadnu silnejšiu pointu. A keďže ma záverečné 4 minúty nechali chladným (rebelantské hranie na klavír ma nijako nenadchlo a standing ovation publika som neuveril), moje hodnotenie je **

Zrození Planety opic (2011)

Príjemné prekvapenie, od ďalšej planéty opíc by som čakal skôr kravinu roka. Moderná technika ju posúva niekam inam, po vizuálnej stránke dokonalé divadlo. Ešte nikdy som nevidel film s takto prepracovanou psychológiou zvieracích postáv.

Hlavně nezávazně (2011)

oddychovka, ktorá ničím neprekvapí, ale ani moc nepobaví. Slabé 3*

Karamazovi (2008)

Herci vynikajúci, hudba tiež, geniálny námet prenesenia Karamazových do oceliarni a po akademickej stránke naozaj perfektné spracovanie, ako mnohí píšu, na európskej úrovni. Keď si ale nabudúce budem chcieť pozrieť hru Karamazovi, pôjdem radšej do divadla. Tá atmosféra z divadla sa totiž na filmové plátno preniesť nedá. Ako reklama na divadelné prevedenie Karazamových ináč geniálne, dostal som naň totiž chuť. Ako film z divadelného prostredia u mňa zďaleka zaostáva za Nejistou sezónou.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Russell Crowe a Christian Bale sú herci, ktorí nezvyknú sklamať. Nesklamali ani teraz a 3:10 to Yuma patrí určite k tomu najlepšiemu z pomedzi novodobých westernov, ale ten koniec som mu proste neuveril.

Gádžo dilo (1997)

Min. 95 % cigáňov sú neprispôsobiví paraziti, ktorí sa priživujú na úkor bielych. Sú bez debát vynikajúci muzikanti, ale to je tak všetko. Podľa tohto filmu tí v Rumunsku majú aspoň svoju kultúru, ale správaním aj tak často krát bližšie ku zvieratám, ako k ľudom. Tak ako si nemyslím, že sú cigáni obeťami spoločenského útlaku bielych, tak nedokážem oceniť tento film ako ostatní. Len scéna v krčme. Ak po tom, čo tam vyprovokovali, ich niekto považuje za obete, tak je chorý na mozog. Film nehodnotím tak zle, pretože je o cigáňoch, ale pretože mi prišiel nezaujímavý. Čo to malo byť? Óda na cigánsky spôsob života? A prirovnávať ho ku Kusturicovi? Od toho má veľmi ďaleko