Banda, která neuměla pořádně střílet (1971)

Tento film som si zohnal len kvôli De Nirovi. Vďaka svojej krátkej minutáži nestihne nudiť a dokonca ponúkne pár vtipných scénok. Celkovo len akási priemerná komédia, ktorá viac-menej stojí za pozretie, len ak si chcete doplniť De Nirovú kinematografiu. A ešte kvôli nádhernej Leigh Taylor-Young.

Píseň za chudého chlapce (2003)

Internátna alebo katolícka škola či polepšovňa. Zneužívanie chlapcov vychovávateľmi či kňazmi, alebo šikanovanie chlapcov inými chlapcami. Už mnohokrát obohraná téma, ktorá si dovolím tvrdiť, je pre dobrého režiséra ľahkým receptom na kvalitnú drámu. Ide však o to, čo prinesie nové a čím prekvapí. Song for a raggy boy ponúka síce skvelo zvládnutú atmosféru cirkevnej školy a presvedčivé herecké výkony, ale na druhej strane je dejovo veľmi predvídateľný.

Závěť (2007)

Ten Kusturica je blázon. A génius.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Americka drama z 50-tych rokov v Top 10? Urcite brutalne prehodnoteny film, pretoze tam hra Voskovec. OMYL! Jedna z najlepsich dram, aku som kedy videl, kto nevidel, moze lutovat. A kto videl rusky remake 12, tak to nestaci, pretoze svojou kvalitou sa k 12 angry men len priblizuje.

Dvanáct (2007)

Určite veľmi kvalitný film, ale keby ho chcem porovnávať s originálom, musel by som byť dosť kritický. Neprináša takmer nič nové a kvôli dlhšej minutáži sa divák začne tešiť na koniec. 12 rozhnevaných mužov je vynikajúca dráma a robiť remake kvôli ignorantom, ktorí nie sú ochotní si pozrieť film len preto, že je starší ako oni samy, je zbytočné.

Panelák (2008) (seriál)

Pôvodne som dal tri hviezdičky, ako seriálu, na ktorý sa ako tak dá pozerať. Neskôr som si uvedomil, že 3 hviezdičky znamenajú 60%, čo by znamenalo značné precenenie tohoto "skvostu". Pri prvých sériach som videl cca hodinu do týždňa, dnes mám dosť, keď sem tam na to prepnem cez reklamu. Odpad predsa len nedám, pretože to stále nieje také strašné ako napr. kutyil.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál) odpad!

Strašne trápne, lacné. Vykrádanie všetkého možného, počnúc Kutilom Timom. A Viki Rákova len potvrdzuje, že je asi najhoršia slovenská herečka (aj keď ja by som ju herečkou určite nenazval). Toto naozaj môže vysielať len TV Hnoj.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Najlepší film v rebríčku ČSFD je naozaj najlepší film vôbec. Mnoho filmov ma dostalo, ale na ten zážitok pri Shawshanku nemá ani jeden. Vynikajúca atmosféra doplnená dokonalou hudbou. Videl som ho už možno 10 krát, ale vždy, keď ho niekde dávajú, si ho pozriem rád zas. Originálne znenie som ešte nevidel, ale ten český dabing poznám už naspämať. Geniálny príbeh, bez jedinej slabšej scény. Paradoxne najradšej mám asi pasáže mimo väzenia, a to Brooksov list a časť od Redovho prepustenia až po záver. Pri pár filmoch mi bolo ľúto, že nemôžem dať 6 hviezdičiek, Shawshanku by som dal potom aj 7.

Tango a Cash (1989)

Príjemný Buddy movie, ale v porovnaní so Smrtonostnou zbraňou či Posledným Skautom len taký priemer. Tých vtipných hlášok je tam pomenej, scenár dosť naivný, zato na Teri Hatcher sa veľmi dobre pozerá (vyzerá už 20 rokov úplne rovnako), škoda len, že nedostala viac priestoru.

Ed Wood (1994)

Podľa tohto filmu môžno usudzovať, že Ed Wood je možno naozaj najhorší režisér všetkých čias. Na druhej strane vzbudil u mňa záujem o jeho filmy a najmä o filmy Belu Lugosiho. V rámci životopisných filmov určite jeden z najlepších. Herecké výkony Deepa a Landaua boli vynikajúce, aj keď zatiaľ neviem posúdiť, na koľko sa priblížili k originálu. Pár filmov Belu Lugosiho si však pozriem určite a potom sa uvidí.