Cesta do zatracení (2002)

Na kvalitnú gangsterku sa mi pri tomto filme nezdala jeho minutáž. Nemá ani dve hodiny a tie staré dobré gangsterské klasiky zvyknú mávať tri. A predsa, tá hodina mu chýbala. Absentoval akísi psychologický rozbor postáv, malá pozornosť venovaná vzťahom medzi postavami a chýbal moment prekvapenia. Daniel Craig mi absolútne v jeho roli nesedel, ani trochu som mu to neveril. Pre Hanksa to tiež nebola rola šitá na mieru, ale budiš. Celkový dojem: 75%

Voda pro slony (2011)

Príjemný film, ktorý ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Dejovo dosť predvídateľné, aj keď sa musím priznať, že som čakal tragický koniec. Tento happyend ból až moc rozprávkový, ale čo už. Na Reese sa dobre pozeralo a čo sa týka môjho prvého "stretnutia" s Robertom, (Twilight som radšej ani nepozeral), nejak ma neoslovil, v tejto roli mi absolútne nesedel (nie výzorovo, ale herecky) .

Volavka (2002)

Po pozretí Skrytej identity som bol nadšený. Vynikajúca kriminálna dráma s perfektnou atmosférou. Nebolo o čom, musel som vidieť aj originál. Po jeho vzhliadnutí musím uznať, že je ešte o niečo lepší ako remake a 5 hviezdičiek dávam preto, lebo nemôžem dať 6.

Skrytá identita (2006)

POZOR! Skrytá identita je síce naozaj vynikajúci film, ale po vzhliadnutí Volavky, ktorú tento film remakuje, musím uznať, že Volavka je určite o niečo lepší film. Prečo lepší, to dobre vystihol POMO. Ak ste tento film ešte nevideli, neurobte teda tú istú chybu ako ja a pozrite si radšej najprv Volavku. Nestane sa Vám potom to čo mne, že vývoj filmu už nebude pre Vás prekvapivý, a na rozdiel odo mňa by ste mali zažiť jeden z najsilnejších filmových zážitkov. Čo sa týka môjho hodnotenia Skrytej identity, ostávam pri 5 hviezdičkách, ale keby som videl tieto filmy v opačnom poradí, asi by to bolo len na 4.

Stezky slávy (1957)

Čo sa týka Kubrickových filmov, z tých doposiaľ pár videných ma žiaden nejak moc neoslovil. Až som sa dostal k tomuto. Fascinujúca vojenská dráma a to od začiatku až do konca. Herecký koncert Kirka Douglasa a čo sa týka tej záverečnej scény http://www.youtube.com/watch?v=J0yVoxUQ7Q8 , moje hodnotenie by zdvihla aj na 6 hviezdičiek, keby to bolo možné.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Zo začiatku veľmi vtipný seriál, ktorý dokonca kvalitou konkuroval Priateľom. Tá však stále ide dole, preto som aj ja musel ubrať na hviezdičke. Najviac otravná je postava Barneyho, ktorého už začali scenáristi až moc priťahovať za vlasy. V šiestej sérii je už veľmi značne vidieť, že seriál je len umelo predlžovaný a miesto vtipných častí je čoraz viacej častí úplne zbytočných. 28.8.2014: ani neviem, prečo som tento seriál dopozeral celý. Posledná séria je už čistý odpad, vyústenie je čistý trapas. 4* nechávam, ale týkajú sa len prvých sérii.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Rusi idú rekreovať na ryby, ale namiesto 16 fliaš sa podarí kúpiť 16 kartónov vodky. A tak rekreácia a skvelá zábava môžu začať...

Stalker (1979)

Moc dlhé, na konci som už zaspával. Miestami som sa nudil a tiež neviem, o čom to bolo. Kamera a hudba super, miestami vynikajúca atmosféra.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Ten odpad je možno príliš prísny, pretože posledných 15 minút by to možno mohlo dvihnúť na jednu hviezdičku, ale to by som ich musel najprv dopozerať. Málokedy vypnem film pred koncom, ale toto som už nemohol. Herecké výkony z Ordinácie, resp. Paneláku sú pri Bratislavafilme vynikajúce. Tu sa o hereckých výkonoch ani nedá hovoriť. K tomu jedna z najhorších kamier, aké som mal tu česť vo filme vidieť, najhorší soundtrack a tragické dialógy.

Johnny English (2003)

Parodia na Jamesa Bonda? Super napad, neskutocny potencial. Ale takto nie! Johnny English je dokonalou ukazkou, ako sa da z maxima vytazit minimum. Zasmial som sa naozaj len par krat, vsak vacsina point bola neskutocne predvidatelna. Tato komedia je strasna tragedia.