Kevin si počká (2016) (seriál)

Kevin James i po x letech od King of Queens dokáže průměrně pobavit. Potěšila účast Leah Remini od druhé série. Fajn na zabití večera.

99 domovů (2014)

Garfield umí skvěle zahrát svoji postavu od čichání smradu až po vyhazování lidí z jejich baráků. Nicméně taťku mu šlo jen stěží uvěřit, ale za to on úplně nemůže. Shannon opět strhující, Dern zbytečná. Jen jsem se prostě chvílema nudila... 60%

Ostré předměty (2018) (seriál)

Nápadně podobné True detective jižanské dusno by se dalo krájet. Děj je sice zbytečně natahovaný do minisérie o osmi dílech, ale ani tak se nudit nebudete. Pomocí flashbacků se dostáváme hlouběji do hlavy hlavní hrdinky, aby spoustu otázek stejně zůstalo nezodpovězeno. Postava detectiva Richarda je tu v podstatě ne kvůli vraždám dvou mladých děvčat, ale proto, aby ukazoval své přednosti hlavní hrdince. Přesto to má v ději své místo. Bohužel ani očekávané WTF na konci se nekonalo, rozuzlení bylo očekávané. Každopádně především ženské obsazení je hodno nějakého toho ocenění. Tradičně uveřitelná Amy Adams ani Patricia Clarkson nikoho asi nepřekvapí. Pro mě příjemné překvapení v podobě mladičké Elizy Scanlen, ta holka má talent a doufám, že ji uvidím i v dalších projektech.

Počátek (2010)

Ještě žádnému filmu se nepodařilo udržet moji plnou pozornost po celé dvě hodiny. A ještě se na to podívat víckrát, abych vstřebala i ten nejmenší detail. Snový svět a Nolanovo zpracování je tak fascinující, že z toho sedím na prdeli doteď, především z Levittova antigravitačního fightu a perfektně synchronizovaného závěru. Výkon DiCapria, Hardyho a spol komentovat nemusím, ti jsou tutovka a bez Zimmerova dokonalého soundtracku by Počátek nebyl tím, čím je... Sláva Nolanovi za jeho genialitu.

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Pohodovka s nenápadným, tudíž nevtíravým humorem se sympatickým obsazením. Kitchovi sluší víc postavy se silným charakterem (True detective 2, Waco), ale bylo fajn ho vidět v takové milé komedii.

Správná dvojka (2015) (seriál)

Na Perryho dost suchý humor, postava Felixe nanejvýš otravná. Český dabing katastrofa... Přátelofil by se tomu měl obloukem vyhnout.

Americký zabiják (2017)

Nebýt hlavního hrdiny, který se pouze tváří assassinsky, byl by to možná slušnější nářez. Po úvodní plážové scéně jsem se těšila , že to bude mít grády, nicméně ÓBrien sráží už tak průměrný film v hodnocení dolů. Žádná extra akce, Keaton nijak zvlášť neohromil, Kitsch je dobrej, ale ani tak to přes 60% nedostane. Jednohubka na nedělní odpoledne.

Blok 99 (2017)

Krvavá pohádka o tom, jak to Vincek nandal bachařům pomocí o dvě čísla menší cvičky. Vince Vaughn přesvědčil už v True Detective 2, že mu drsná tvář sluší víc, než ksichtění v trapných komediích... Zahler trochu fušuje Tarantinovi do řemesla. A jde mu to.

Waco (2018) (seriál)

Perfektně zpracovaný příběh o jednom pošahaném manipulátorovi a zpraseném tažení ATF a FBI. Dowdle, ačkoli byl v něčem takovém nezkušený, zvládnul pojmout celou akci nezaujatě a nečernobíle. Atmosférou to připomíná True Detective 1, až si z toho člověk chce sám hodit mašli. Ale takhle bohužel patrně vypadala i realita při obléhání Waco. Závěr, ač přibarvený, tomu jen dodal. Jak to bylo doopravdy se nejspíš už nedozvíme, nicméně pochybení na straně FBI, nepochopení osobnosti Koreshe, komunikační propast mezi vyjednavači a taktického vedení, přispělo ke zbytečně tragickému konci. Michael Shannon jako vyjednavač i Taylor Kitsch jako Koresh jsou ve svých rolích absolutní, oba konečně dostali příležitost předvést i něco jiného než padoucha a hezouna. Až se vzpamatuju, dám si to za čas znovu.

Dexter (2006) (seriál)

FUCK ME IN BOTH EARS! Dextrovi jsem se vyhýbala jak to šlo, ani vlastně nevím proč. Nejsem příznivcem Kriminálek Miami a podobných nezajímavých detektivek, ale sériový vrah? Kurva že jo! První čtyři série jedny z nejlepších mezi seriály vůbec. 5.série se jakž takž dokázala udržet, 6.série má zajímavé téma. Od sedmé série to šlo dost z kopce, scénář jakoby byl psán za pochodu, nesmyslná rozhodnutí, podivné náhody, odporování faktů z dřívějška a jednání hlavních postav už je jen nastavovaná kaše. Jistě i zde se pár lepších momentů a postav našlo: Isaak Sirko v podání Raye Stevensona potěšil (zvlášť při rozhovoru s Dextrem v baru jsem chrochtala blahem), Dr. Vogel měla zajímavé postřehy ve vztahu Dexter-Debra, depresemi dohnaná Debra... Nicméně takhle zprasený závěr celého seriálu se jen tak nevidí... Sorry, za to hvězda dolů.