Perníkový táta (2008) (seriál)

Po shlédnutí dokonalého pilotu jsem si řekla, o čem sakra bude celých 5 sérií. A dočkala jsem se něčeho, co nemá v mém seriálovém žebříčku obdoby. A to byla laťka nastavena hodně vysoko... Užasná nepředvídatelnost děje, vývoje vztahů a osobností postav. Napříč celým seriálem nenajdete snad jedinou postavu, která nebyla aspoň jednou totálně v prdeli. Následný herecký koncert zbožňuji. Depresemi vyšťavená Anna Gunn, raněný Dean Norris i Gus a jeho face off... Ústřední dvojici jsem si musela nechat nakonec... Bryan Cranston se pro roli vyloženě narodil, i když v poslední sérii jsem ho už nemohla vystát, hlavně po jisté události s konvalinkami. Pro mě zůstává vítězem vynikající Aaron Paul, jehož postava feťáckého usmrkance, který je osudem zkoušený, ale přesto všechno kluk s citem... Plný počet, bez debat. Yeah bitch!

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Úžasný seriál, na který budu dlouho vzpomínat, ale upřímně doufám, že pokračování už nebude. V nejlepším se má přestat, další pokračování by byla jen nastavovaná kaše, kterou pohání předchozí úspěchy. Poslední dvě série už se neřeší normální případy, nýbrž se tu začíná hodně hrát na city a kombinovat, až se to trochu tvůrcům vymklo z ruky. Nevidím už ani další posun v postavě samotného Sherlocka. Nerada jsem ho viděla v roli citově poraženého s ranami z dětství a tak nějak mám pocit, že tento přerod ze sociopata, kterému jsou všichni u zadní časti těla, mu nesluší a ani za mák mu to nevěřím. Nicméně tomu napálím plný počet, protože i tak jsem u posledního dílu seděla jak na trní. The game is over.

Sherlock (2010) (seriál)

Novodobý Sherlock Holmes? Ačkoli mi knižní předloha vůbec nic neříká a pokusy o zfilmování Guyem Ritchiem jsou přinejmenším slabé, tohle můžu! Cumberbatch i Freeman jsou úžasní, Scott hraje až chvílemi přehrává, ono zahrát psychopata jeho ražení, není jen tak. Ale i tak je to šikula... 1. série ****, 2. série *****, 3. série ***** a nemůžu se dočkat 4...

Pozůstalí (2014) (seriál)

Chytne vás to, uvnitř emočně sežvýká a vyplivne. Snad u každého dílu cítíte společně s herci tu totální beznaděj a ukazuje jaký svět kolikrát skutečně je. Navíc ta hudba, ta celou tu atmosféru jen podtrhuje... Vynikající, úžasný, neuvěřitelný Justin Theroux, divím se, že se dosud tolik herecky moc neprojevoval, není ho moc vidět, ale v tomto seriálu jsem mu všechno baštila i s navijákem... Doporučuji nehledat odpovědi, o tom ten seriál není. Prostě psychodrama o beznaději, ztrátě a lidských vztazích. Za mě super.

Milý Johne (2010)

Film na mě udělal dojem, tedy co se scén s Johnovým otcem týče. Lásce Johna a Savannah jsem ve filmu nevěřila ani za mák, ačkoli Tatum nebyl vůbec špatný. Bohužel mě zklamal scénář. Nechtěla jsem srovnávat, ale pokud si napřed přečtete knihu a pak se podíváte na film, srovnávání se asi nevyhnete. V prvních minutách jsem si říkala, proč je ten začátek ve srovnání s knihou tak "zprasený". Dále ten film jen tak plynul a na konci se to všechno tak rychle semlelo, ani jsem se nestačila rozkoukat. Ne, příště se nepodívám, ale knihu si klidně přečtu znovu a znovu.

Nespoutaný Django (2012)

Ó můj Bože! Dokonalý Waltz, DiCaprio i Foxx, který nezůstává pozadu. L.Jackson byl tak dobrej, že jsem ho opravdu z duše nenáviděla. Ale proč z něho udělali ošklivýho opičáka? Na to, že westerny nemusím, tohle bylo skutečný tóčo, kde mě neodradila ani téměř tříhodinová stopáž s několikanásobným koncem, kterej mi nevadil (jen kdyby tam nebyly ty koule, au). Ne, fakt jsem se nenudila a mělo to takový grády, že na to dlouho nezapomenu. A tomu, kdo dával dohromady soundtrack dejte taky Oscara!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Ale jo, to už se dalo... Mělo to švih, spád, akci. Jen si myslím, že nemusela být tolik vidět ta umělost vlků a v tomto díle i dítěte (wtf?). Mohli trochu víc zainvestovat. Kristen a Robert jsou stále stejně prkenní, ale já věřím, že v nich něco je... Oba už dokázali, že umí hrát jakž takž obstojně, když jim to scénář dovoluje. Tady moc ne, ale to půjde. Já bych nad těmi jejich dvěma výrazy, které se v této sáze naučili, ještě nelámala hůl... Trochu nadprůměr za tu krajinu a úžasnou hudbu, ó Bože...

Neznámí vetřelci (2008)

Chtělo se mi u toho spát, proto jedna hvězdička. Film mě prostě nesmí uspávat a jedna hvězda je za ten "překvapivý" konec... Ať teda nežeru

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jasný důkaz toho, že i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo. Mluvíme samozřejmě o penězích a kvalitě filmu. Jsem nadšená jak z hereckých výkonů, tak ze scénáře, nápadu, atmosféry, jak to všechno krásně odsejpalo a ani chvilku jste se nenudili. Už jen proto, že jsem čekala úplně jinou chudší dějovou linii, ale stejně už jen kvůli tomu nápadu jsem si na to zašla do kina. Levitt sice s tou ulepenou a ulízanou hlavou, že bych mu teda do vlasů nehrábla a namalovanou pusou a zvýrazněným obočím asi tak o deset let spíš zestárl, Emilka jako bloncka se mi taky zrovna nelíbila, ale jinak super. Je fakt, že se tu těch málo peněz využilo chytřeji a logičtěji než třeba u Zdrojového kódu, který byl sice i tak zajímavý, ale rozuzlení nemělo takovej šmrnc, protože asi nejsem jediná, kdo ho moc nepochopil. Žádné složité vysvětlování ohledně cestování časem, žádné zbytečné kecy okolo. Willis sice dědkovatí, ale sem se perfektně hodil.

Koht Soo Koht Soh (2010)

Já teda ani nevím, jestli nechat 3*. Děj jako vždycky úplně o ho*ně, jednodušší už to opravdu být nemohlo. Já vím, že pan Panna nesází na dějovou linii, ale na jiný priority. Bohužel mi připadá, že do filmů, který byly tak jedinečný díky tomu, že nebyly americkým stylem ani trochu dotčeny, začíná tu Ameriku cpát (krosující auto, týpci, co vypadají jako ninjové, sázení boháčů na vítěze a já nevím co všechno). Furt říkám, že Tony je Tony... Tady tři hvězdičky nechám, protože minimálně choreografie byla super. A o nic jinýho tady opravdu nejde.