U-Turn (1997)

Co ine napisat ako to, co uz bolo napisane. Herci su skvely, skoro dokonaly, Seam Penn ziari ako malokto,a el Lopezka je dokonala mrcha ako sa patri. Ale najviac som sa pobavil na B. B. Thortonovi a jeho mechanikovi a veta "Pretoze ja tu zijem a vy tu len prechadzate je veta filmu, nech si tvrdi kto chce, co chce. A ten zaver, ach ten zaver, chudak Bobby, smola az do konca, aj ked takmer mu to vyslo. Hehe. nech ziju kvalitni automechanici. A ano, Liv je tam a je nadherna, a je dobre, ze nic nepovedala. :-) Ale na 5 hviezdiciek to zas nema, aj ked chybalo len trosicku do dokonalosti.

Země mrtvých (2005) odpad!

Nech sa na mna nik nehneva, ale toto je hrozna nuda. Nic nove tam nepriniesol, film nema ani myslienku, ani akcnu zabavu, nic, nic, nic. Len hroza, ale nie hrozna hroza. Nuda, nuda, nuda!!!pan Romero to uz nevie. Opakuje pouzite prostriedky co do obsahu a formu nema tiez ani zdaleka originalnu. Nuz, pan Romero by mal prehodnotit svoje ucinkovanie ako reziser a venovat sa inym zanrom, lebo zombie-horrror uz nie je prenho to prave orechove.

Hostel (2005)

JEdnu hviezdicku za krasu Sloveniek, Tot asi tak vsetko, co sa da na tom filme najst kladne. A to to nepisem ako nacionalisticky patriot.

Elektra (2005)

Nic moc, limonada na zabitie popoludnia.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

NEmozem sa stotoznit s nazorom, ze je to "skvely sci-fi serial", pretoze: 1. Videl tu niekto z ctenych kolegov povodny serial? JA ano, a tento blaf, ktory sa vydava za vazny sci-fi serial(teda ak nieco ako vazne sci-fi existuje) nedosahuje ani tretinu kvalit toho povodneho, a ten nemal take moznosti, ktore dnes ponuka sucasna technologia. Herecke vykony? Tam snad nejake boli? Videl niekto ako bol zahrany Baltar v povodnej verzii? Toto co nam ponuka produkcia dnes je smiesne. 2. Pre pana Jana! Co maju na zapade s tymi remakmi? To uz sme na tom tak biedne? Nedokazeme vyprodukovat nic originalne? Asi invencnost umrela v polovici rokov 90., inak si to vysvetlit neviem. 3. A najdolezitejsie. Je to hrozna nuda, ale neskutocna. Sa mi davno nepodarilo, ze som pri sci-fi zaspal. A to som uz videl ledajake "pokusy" o sci-fi. Jednu hviezdu to ma len kvoli menu, ktore aj tak bolo dost tymto sprofanovane.

Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu (2001)

Na 5 hviezdiciek to nema, ale je to slusna sialenost, americke filmy z polovice minuleho storocia mam velmi rad, vidiet v jeden den naozaj z 50. rokov a potom dalsi, ktory je akoby z rokov 50. je skvela vec. Na druhu stranu to neni pre kazdeho, predsa len je to jemna uchylarna. Film ma aj nejake drobne chybicky, obcas straca spad, ale Cadavrove hlasky stoja za vsetky drobne, hlavne "I sleep now!" je podla mna nesmrtelna. Kazdemu jemne narusenemu jedincovi jedine odporucam.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

JEdna hviezdicka za Angelinu, jedna za niektore pekne akcne momenty, inak jedna za ten zvysok, ale skor len 0,5 hviezdicky.

3:15 zemřeš (2005)

Vyslovene nie zly, ale zas ten koniec vela ubera z dobreho dojmu. Esteze to zachranuju klasicke miesta, kde to clovekom trhne.

Titus (1999)

Velky majster, co viac dodat, tato realizacia bola uzasna, miestami som nedychal, zaver bol uplne bez dychu. A aj tak najlepsi bol ten diabolsky Maur...

Bratrstvo černé pracky (2002)

Neni to zazrak, ale je to podla mna lepsie ako vacsina sucasnych komedii z Halyvudu. Ten rasizmus je brany s takou nonsalanciou a drzostou...