Město andělů (1998)

Rádoby romantický snímek, ve kterém se sází na "srdcervoucí" příběh a roztomilou Meg Ryan. Vše kolem andělů bylo supr. Promlouvání do duší ostatních lidí bylo také pěkně zpracované. Ale příběh vázl a místy mi přišel nelogický. Především v tom, kdy hlavní hrdinka chce mluvit s andělem aby mu oznámila svoji svatbu- blbost. To mu přece nemusela oznamovat ne? Ale to byla jenom taková vsuvka pro větší romantičnost. Ještě že ten závěr ještě jakš takš ušel. 40%

Predátor 2 (1990)

Prostě už to není zelenej les, kde to predátorovi TOLIK sluší. 40%

Rebelové (2001)

Velice úsměvný film, který nám příchod našich "přátel" z Ruska zobrazuje s něčím, co mi připadalo jako ignorace. Jan Révai, ať chce nebo ne, už nikdy nikde nezahrál svoji roli tak, jako zde (možná na tom má svoji zásluhu výběr projektů, kterým kejvne že...) a herci jako Zuzana Norisová, nebo Tomáš Hanák patřili rozhodně k tomu nadprůměru. Rozhodně nesmím zapomenout na pochválení Jana Kalouska, který song Flowers in your hair přezpíval k nerozeznání od originálu.75%

V Číně jedí psy 2 (2002)

Film celý je strašlivě hloupoučký a není ani tak zábavný jako celek. Ovšem některé jeho části jsou k popukání, především při velice originálním používání domácích spotřebičů jako dorozumívacího prostředku...70%

Slavnosti sněženek (1983)

Snímek, který ohodnotím 5 hvězdičkami, mi musí něco říci. Musí mít nějakou svoji vnitřní "duši" a musím si být jistý, že nic mu podobného se již nikde na světě nenachází a při dalším sledování nebudu svého názoru na něj litovat. Slavnosti sněženek splňují moje požadavky do puntíku. Oskarový režisér Jiří Menzel a tvůrce knižní předlohy Bohumil Hrabal zde nechávají ožívat něco tak nesmyslného, jako je hádka o mrtvé prase se šípkovou, nebo se zelim. Právě proto je to mistrovský kus, vycucat z ničeho vše. Jaromír Hanzlík zde sice není humorná postava strýce Pepina, ale o to více roztomilá. A Rudolf Hrušínský? Ten byl bestovní. 99%

Periskop nahoru a dolů (1996)

Aby byla komedie originální, nemusí zde nutně bejt kapitán s tetováním na klacku. A když už tu je, musí svoji roli alespoň nějak zahrát. Když už ani tohle nevyjde, pak by se měla stát nějaká překvapivá věc na závěr a né se jenom tupě držet pevně dané linie, která nám závěr prozradí během prvních 20 minut. Nestala. 30%

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Jako vášnivej čtenář Jaroslava Foglara a bejvalej dlouholetej skautík je tohle pro mě třešnička na dortu. U všech plantážníků! 80%

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Na tento seriál se dívám vcelku rád. Myslím si ale, že nikdo z dnešní generace nemůže docela pochopit to, o co v něm vlastně šlo. Co bych si ale dovolil vytknout, je těch sedm "statečných", kteří v brejličkách s kilama navíc cválají na koních s rouškama přes huby a zatavenýma pistolema. To už je krapet mimo. Seriál by se měl držet nějaké dané linie a nechodit ve šlépějích divokého západu. Ovšem, pokud ten "západ" není brán jako velice povedená forma provokace. 75%

Kill Bill 2 (2004)

Tak jsem konečně dostal odvahu a napíšu sem teda ten komentář. Vol. 2 je závěrem se vším všudy. Oproti prvnímu dílu plného řezničiny a létajících částí těla je tohle plné nečekaných zvratů a dokonalých dialogů. Mě osobně se nejvíce líbil Michael Madsen, který je v rolích zabijáků bravurní. Výcvik Pai Meje, uff, to bylo tedy něco. Závěr byl celkem předvídatelný, ale zase, dialogy, to je prostě celej Quentin. 95%

Vítejte v džungli (2003)

Tohle je sice přelomový snímek, protože je zde předání vlády Arnolda The Rockovi, jinak ale není, čím by mohl nadchnout. Na druhou stranu jsem se místy i dobře bavil, především při náletech homosexuálních paviánů. Za naprostou kravinu na dortu považuju absenci hlavního hrdiny ke zbraním. A když už si ty zbraně vzal? No, n to už jsme trochu starej. 50%