Rasputin aneb orgie na carském dvoře (1984)

pornoklasika 80.let, poměrně naturalistický historický spektákl, který stejnou míru pozornosti věnuje orgiím i dobovým reáliím carského ruska ... svým stylem v podstatě pokračuje tam, kde skončil Caligula Tinto Brasse, méně prudérním čtenářům čsfd rád zašlu na vyžádání do zprávy odkaz;-)

Absolutní moc (1997)

to co se u jiných filmů zdá jako nevýhoda, to znamená "absolutní" nevěrohodnost příběhu, se u Clinta mění v největší přednost, když přistoupíte na tu surreálnost, můžete se místo příběhu plně soustředit na způsob jeho vyprávění a na vztahy mezi postavami, které nejlépe vystupují právě na pozadí naprostých klišé a stereotypů. Clint si jednoduše znovu vytváří svoje vlastní paralelní světy v rámci zažitého žánru a jeho obvyklých postupů.Jak píše Deleuze ve svém výkladu Prousta, i tady Clint pracuje se třemi typy znalů: prázdné znaky mondénního světa (apartnost politického a prezidentského života, tanec), lživé znaky lásky (náhrdelník, sexuální vztah úctyhodného stáří a mladé oběti) a smyslové znaky světa dojmů (převleky hlavního hrdiny, jeho triky, kreslení) - a to vše vzájemně spojuje do svébytného a komplexního znaku umění.

xXx (2002)

nečekal jsem až takovou fušeřinu ... kdybych byl aspoň snob a mohl tomu dát čistej odpad;-)

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

makabrózní sloučenina Vyprávěj a Mimiker, bohužel tomu chybí jakákoli poetika ...

Dům draka (1977)

http://www.youtube.com/watch?v=O2_kRDjt6HM&feature=fvst lidé bděte ... jestli se jedná o tenhle kousek, tak v něm nejenže nehraje Bruce Lee, ale navíc je to exemplární adept na odpad, když pominu, že jsem to viděl poprvý na ošuntělý VHS v 91. a byl to jeden z mejch hlavních informačních zdrojů, ale abych byl spravedlivej, stopáž úplně neodpovídá, takže se zdržuju hodnocení;-)

Alice (1990)

tak nenápadný, pozapomenutý a přitom tak klasicky lehkomyslný i hloubavý Allen, MGM rulez

Temná voda (2002)

... a ráno namísto olympiády asijský adrelin - japonská novodobá hororová klasika, pro pamětníky připomínám, že se doba vzniknu filmu kryje s povodněmi 2002. Pro zájemce o psychologii zase zmíním knihu Gastona Bachelarda "Voda a sny";-)

Californication (2007) (seriál)

to je ještě větší shit než sex ve městě - tak pozérskej a prvoplánovej fekální humor ... a to mám fekální humor rád