Talentmania (2010) (pořad) odpad!

byl by to jeden z nepřímých důkazů o konci historie Francise Fukuyamy: opakování téhož a nekonečný rámec možností se stává koncem jakéhokoli vývoje (pro všechno nové máme předobraz když už ne v minulosti nebo současnosti, tak alespoň v našich představách i konceptech)... kdyby ovšem na druhém pólu neexistovali čápi s mákem jako protiargument, který dává slovu "variace" znovu jeho kreativní význam;-)

Čápi s mákem (2010) (pořad)

nejvyšší vývojový stupeň televizní zábavy, nedovedu si představit lepší naplnění ideálu bulvárního pořadu, ale možná mám pořád ještě malou představivost;-)

Show Jana Krause (2010) (pořad)

koncept, který se zdá být nevyčerpatelný, se postupně vyčerpává nedostatkem dobrých hostů...milovník sebe sama a jednoduchých řešení Vít Bárta byl naprosto přízračný a obávám se, že pro tuto sérii i příznačný.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

...ale největší legrace bude, až se z toho za 100 let stanou úspěšný a uznávaný filmy - komedie pro pamětníky, tady rozhodně bude dost kvalitního historickýho i hereckýho materiálu. Třeba i procenta se tady budou časem zhodnocovat stejně jako byty v panelových domech;-)

Nabít a zabít (2006)

hodně silný, chutný vývar z Tarantina a Ritchiho, osobně mám ale ještě radši hlavní chod, který nám o dva roky později v belgické kuchyni připravil a stejně lehce i naservíroval McGuiganův souputník a "soused" Martin McDonagh...

Šťastné hvězdy v akci (1986)

za Karl Maka o hvězdu navíc, ale je to už spíš pro pokročilé vyznavače asijského humoru;-)

Meč Osudu (1980)

U Vapet Production vyšel nádherně perverzní eastern, pomalý, ale ne mdlý, krutý k ženským postavám, ale přitom romantický, s vytříbenými a současně brutálně krvavými souboji

Šťastné hvězdy (1985)

dokonale uvolněná prázdninová podívaná ... uvolněná ve scénáři, v režii, soubojích, humoru, prostě ve všem. Scéna, kdy ženská hrdinka předstírá slepotu na dámských záchodech, aby unikla zabijákovi, je geniální:-)

Poslední polibek (2006)

i přes všechno to verbální distancování se od "černobílého pojetí světa a vztahů" (tato "nálepka" dokonce zazní v samotném filmu, sic!) se film drží zavedených schémat,jen je jakoby mírně protáčí a převrací: krizi dospělého manželství odstartuje žena svou touhou po "vášni", chlap čekající dítě a uvažující téměř "ideálně jako žena" (neustále slovní rozbory svých pocitů a sama sebe s partnerkou nebo okolím) se nechá sbalit holkou, která jedná spíše "jako chlap", otec chce opustit matku kvůli dítěti, protože sï myslí, že jejich vztah dítě ničí (ne naopak, že by dítě ničilo vztah) - tyto inverze ale nejsou jako u jiných filmů tak samoúčelné, tak očividné a mají decentnost i vtip. Něco o tom vypovídá také to, že manželka ten film rozkoukala přes můj odpor a já ho dokoukal i přes její spánek;-)