Méďa (2012)

Ted je výborná komedie se spoustou narážek na starou filmovou klasiku :) Přesto, že Griffinovi nejsou z mých oblíbených, je humor v tomto filmu super. Příběh je ... no co k tomu dodat... ale vždycky, když jsem si myslel, že zase bude ta povinná nudná pasáž, tak přišli s nějakým fórem, který mě spolehlivě dostal do kolen. Něco nového, něco starého a kdyby trochu přidali na příběhu (i když se u toho musíte smát, tak prostě víte co přijde a přijít musí) tak bych dal i tu pátou hvězdu. Takhle to jsou lepší 4*.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Má to hodně nevyrovnané díly. První série mi přišla jako takové zahřívací kolo. 4* hvězdy jsou hlavně za tu druhou (když se trochu rozjede). Je to vcelku povedené, má to pár nečekaných zvratů (i pár dětsky naivních .. možná až blbých scén), v součtu průměrné herecké výkony, takže pěkná zábava na pár večerů pro milovníky fantasy.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Viděl jsem v kině ve 3D. Po technické stránce to bylo téměř dokonalé, ale kazí to dost jiných věcí. Předloha byla ve své době jistě novátorská a průkopnická, ale dnes už to kouzlo trochu ztrácí. Hlavně mi ale dojem kazil hlavní hrdina. Nejdřív neumí ani chodit a po chvíli běhá a skáče jako by tam žil celý život. Jednou na plno skočí 30m a podruhé ze dvou kroků asi 300... jeho herecký výkon jako takový vcelku ujde a určitě bych vyzdvihl ty jeho vzpomínky z minulosti. Celkově vzato jsem asi čekal trochu víc, ale určitě to za to stálo.

Zrození Planety opic (2011)

Věděl jsem jak to dopadne a jak to musí dopadnout, ale stejně to bylo vždy trochu jiné, než jsem čekal. Postupně se vytváří nádherný příběh, který pro oko diváka znalého starších opic, má i několik připomínek. Akční scény a vůbec celý film mají výborné efekty a ty opice jsou naprosto famózní. Nemám, co bych vytknul...

Jana Eyrová (2011)

Když jsem to musel číst, tak se mi ani za mák nechtělo. Být tehdy tento film, snad bych si to i s chutí přečetl. Pro mě je Jana Eyerová zatím nejlepší film roku. Dokonalá kamera a celková atmosféra. Vynikající Fassbender film posunul na nejvyšší laťku.

Lidice (2011)

Film není špatný, místy i nadprůměrný a např. Rodenův herecký výkon klasicky vynikající. Co mi ale dokonale zničilo náladu z filmu, byla ta urputná snaha tvůrců z diváka doslova vytáhnout lítost děj se co děj. Mělo to na víc.

Hanna (2011)

Příběh nebyl pravda nic průlomového, ale všechno ostatní bylo jak se patří a hudba byla naprosto famózní. K té akci to byl doslova koncert. Jinak můj první film, co jsem viděl se Saoirse Ronan a její výkon mě mile překvapil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jak mě jednička zklamala, tak to dvojka napravila. Knihu jsem nečetl, takže jsem měl na konci skoro i překvapení :). Ale bylo v tom všechno, co jsem čekal a něco i navíc. Z pohádky se stala legenda a ta dostala velkolepé finále. za mě plný počet.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Takový ve všem průměrně slušný film, na který může jít snad úplně každý. Když člověk kouká na tučňáky, tak se musí skoro smát i u dokomentů o jejich životě. Navíc Carrey, s kterým to docela klape. PS: nestačil jsem žasnout, jak Carrey stihl zestárnout.

Pavouci z vesmíru (2010)

Těšil jsem se na pořádné efekty v ohraném tématu a moc jsem neočekával, ale Skyline byl pro mě i tak jedno z největších zklamání roku. Jednoduše se to dá popsat jako nelogické a ten konec...