Mikrokosmos (1996)

Elegantní spojení umělecké formy a přírody.

Koloseum - římská aréna smrti (2003) (TV film)

Další z perfektně odvedených dokumentů BBC bořící staré mýty. Od začátku do konce je spíše napínavým příběhem s opravdu téměř filmovým vyvrcholením. DVD nabízí i velmi zajímavé bonusy o ztvárnění dokumentu a tehdejší době.

Galapágy (2006) (seriál)

Další skvělý dokument BBC. Dokument vypráví nejen o fauně a flóře na tomto jedinečném ostrově, ale také o historickém objevování, ovlivnění Darwinovy evoluční teorie a mořských proudech ovlivňující ostrov.

Let číslo 93 (2006)

Zcela jedinečný hraný polodokument, začíná pomalu, postupně jsem začínala chápat souvislosti. Skvělé střihy a kamera mě čím dál více zarážela do sedadla. Po finální scéně zuřivě natahujících se rukou po kniplu letadla a přibližující se země jsem vůbec nedýchala. Tento dokument je něco úžasného. Na nic si nehraje, nesnaží se vás dojmout a ani vám nevnucuje, která strana je dobrá a která špatná. I na teroristy se kouká ne jako na zločince, ale spíše na oběti své víry.

Příběh Modré planety (2004)

Čekala jsem mnohem víc, převládla zde umělecká stránka nad obsahem. Dost jsem se nudila, docela zklamání.

Dotek Medúzy (1978)

Mystický thriller, který i v dnešní době nemá obdoby. Perfektní herecký výkon Richarda Burtona a Lino Ventury, skvěle vygradový příběh.

Doba ledová (2002)

Jeden z nejlepších animovaných flmů, jaké jsem kdy viděla, nejen kvůli skvělé zábavě, kterou nabízí, ale také díky hloubce některých hlavních postav. Naprosto mě dojal osud Manfredovy rodiny nebo Diegův vnitřní zápas mezi tím co chtěl a jeho povinností ke smečce. Postavička Scrata mě bavila každou sekundu na plátně a těšila jsem se na ní jako malá. Nesouhlasím s přechozími komentáři, podle mě je Doba ledová lepší než Shrek, ale možná jsem jen takové přerostlé dítě. -)

Divoká řeka (1994)

Celý příběh postupně graduje. Ze začátku to vypadá spíš jako rodinné drama v nádherné přírodě, ale najednou se děj přelomí a vy nemůžete od obrazovky odtrhnout oči. Je i úžasné pozorovat zápolení Meryl Streep a Kevina Bacona. Roky jezdím na divokou vodu a i když záběry z vody jsou hrozně přitažené za vlasy, tak mám tento film moc ráda..

Devátá brána (1999)

Výborný Johnny Depp v dalších ze svých bizardních rolí dominuje celému Polanskému filmu, který mi svým satanským motivem tajemné knihy sedl. Škoda jen, že mohl režisér více vygradovat konec. Komu se film líbil, doporučuju knihu, dle které byl natočen, Dumasuv klub, ale předem upozorňuju, že je tu konec vyřešen ještě hůř než ve filmu a na obhajobu Polanského musím říct, že film má aspoň otevřený konec.